Ефективно і економно: як використовувати газ, електроенергію та воду

2 хв на прочитання05 Жовтня 2020, 11:22
Коллаж із відкритих джерел

Поради прості: відмовитися від застарілих приладів удома та привчити себе слідкувати за використанням дорогоцінних ресурсів

Як не розбазарити дорогоцінну воду? А як зберегти тепло в оселі? Чи можна зекономити на світлі? У День енергоефективності, якій в Україні відзначають з 2016 року, на всі питання дав відповідь GreenPost.

Як заощадити електроенергію

Найпростіше - це привчити себе, домашніх чи співробітників вимикати світло в кімнаті, в якій ніхто не знаходиться.  У коридорах, під’їзді, на сходах багатоквартирних будинків та гуртожитків варто встановити датчики руху. Ці пристрої будуть вмикати світло лише тоді, коли зафіксують рух людини. Таким чином,  світло не горітиме всю ніч марно. 

Заощадити допоможе ще одна звичка: не лишати на ніч увімкненими в розетку побутові прилади: комп'ютери, ноутбуки, планшети та мобільні телефони. Крім витрат електроенергії, таке поводження з технікою ще й псує акумулятори. 

Варто відмовитися від традиційних лампочок розжарювання та замінити їх на енергоефективні світлодіодні (LED) лампочки, які не містять шкідливих речовин.

Чи можна зекономити на воді?

Відповідь - так, якщо дотримуватися у побуті простих правил. Наприклад, закривати крани з гарячою та холодною водою під час гоління, чищення зубів, зняття шкірки з овочів і фруктів.

Встановлення лічильників допоможе сплачувати лише за фактично спожиту воду. В іншому випадку доведеться зі своєї кишені платити за кубометри під час прориву теплотраси чи тоді, коли вся родина поїхала у відпустку і водою в квартирі ніхто не користується.

Вчасно відремонтовані крани та зливний бачок - запорука того, що дорогоцінні краплі води не будуть змарновані. 

Також можна спробувати замінити щоденну вечірню ванну на прийом душу. Це також допоможе ефективніше використовувати воду. 

Дорогоцінне тепло: як перестати обігрівати вулицю 

Ефективно використовувати електроенергію допоможуть загальнобудинковий тепловий лічильник і термостатичний вентиль на радіаторі. З ними ви не будете ловити дрижаки на початку опалювального сезону та відчиняти вікна навстіж, аби не задихнутися у березні. 

Розмір опалювального приладу повинен відповідати розміру приміщення, що опалюється і його слід вимикати, якщо нікого немає в будинку.

Не нехтуйте теплоізоляцією. Адже саме через двері та вікна, через дах та через зовнішні стіни витрачається від 10 до 20 відсотків тепла. Найдоступніший  варіант - утеплити вікна поролоновими смужками, підтягнути дверні петлі та додатково обшити самі двері, задути монтажною піною місця проходу навколо труб з оселі.

До слова,22 вересня у Києві відбулася виставка “Енергозберігаюче обладнання та альтернативні джерела енергії ISTWE. Розумний дім”, де теж підняли проблему поміркованого використання ресурсів. 

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: