З'явилося це свято вперше в США в 1997 році з ініціативи Національної коаліції по переробці відходів. Згодом його стали відзначати в інших країнах, з огляду на важливість і глобальність питання вторинної переробки, а також питання боротьби із забрудненням навколишнього середовища.
Що таке ресайклінг?
Ресайклінгом називається процес переробки відходів, пов'язаний з повторним використанням сировини за прямим призначенням.
Ресайклінг відходів частіше застосовується по відношенню до ТПВ (твердих побутових відходів) і будівельного сміття, тобто до продуктів, створених людиною, і які не схильні до швидкого природного розкладання.
Велика частина товарів, які ми купуємо в магазинах, виготовлена з пластику, скла, паперу, алюмінію та інших металів — тобто матеріалів, які ми можемо використовувати повторно.
Символ ресайклінгу
Сміття перестає бути просто сміттям, а стає цінним ресурсом. Все тому, що можлива переробка вторсировини. Напевно, ви не раз помічали на упаковках різних товарів символ у вигляді трьох стрілок, які розміщені по колу. Саме таким символом позначають ті товари, які підлягають вторинній переробці. Найпоширеніші з них - це пластик, папір, скло, металеві банки і т.д.
Переробляти у вторинну сировину можна:
Скільки сміття виробляє українець?
До прикладу, пересічний українець щороку продукує від 300 до 500 кг сміття.
Держстат повідомляє, що загалом всі наші громадяни за рік генерують понад 350 млн т відходів, а на українських сміттєзвалищах вже накопичено 12,44 млрд т сміття. При цьому до 60% цього обсягу становлять органічні відходи, зокрема й продукти харчування, а все решта — це метали, папір, скло і пластик, які можна переробити. Однак на переробку відправляється тільки 3–5% відходів, а решта так і залишається на сміттєзвалищах, забруднюючи довкілля.
Країни-лідери переробки відходів
Швейцарія переробляє майже всі можливі відходи. Через це країну вважають однією з найчистіших у світі. А якщо хтось із швейцарців викине сміття не в тому місці, на нього чекатиме штраф, за чим слідкує спеціальна поліція.
Швеція переробляє понад 90% власних відходів і навіть імпортує сміття з інших країн. У цій країні відходи перетворюють на паливо та сировину і отримують з того чималу користь.
Німеччина переробляє 67% сміття і отримує з нього електроенергію.
Які ініціативі є найвідомішими і найпростішими з переробки відходів?
Допомагають зберегти нашу планету та зробити її трошки чистішою досить прості речі, ідеї, які потім реалізуються в життя. Наприклад:
Варто подумати про утилізацію ще на етапі покупки: