Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми
Рівно десять років тому Генеральною Асамблеєю ООН обрано 30 липня Всесвітнім днем протидії торгівлі людьми.
Відтоді державні інституції, міжнародні та неурядові організації, активісти та активістки привертають увагу людей до небезпеки торгівлі людьми у кожній країні світу.
За даними ООН, постраждалі від торгівлі людьми особи з принаймні 127 країн експлуатувались у 137 країнах світу.
У країнах Європи понад 140 000 осіб потрапляють у ситуації, пов’язані з насильством та сексуальною експлуатацією, кожну сьому постраждалу від торгівлі людьми особу використовували для зайняття проституцією.
За даними Представництва Міжнародної організації з міграції — Агентства ООН з питань міграції в Україні за 30 років від торгівлі людьми в Україні постраждали близько 300 000 осіб.
З початку 2022 року ризик потрапити в ситуацію торгівлі людьми значно зріс.
Експерти називають основними причинами цього повномасштабне вторгнення Росії, збідніння населення та вимушену міграцію великої кількості українців за кордон. Після адаптації українці за кордоном почали шукати роботу, що часто стає пасткою. Про це повідомляє пресреліз Міністерства соціальної політики.
Для запобігання цьому явищу Міністерство соціальної політики активно співпрацює з міжнародними організаціями та партнерами, які не лише інформують українців за кордоном про ризики потрапляння в такі ситуації, але й можуть надати першу допомогу чи консультації. Міністерство також продовжує надавати підтримку тим, хто вже опинився в ситуації торгівлі людьми, і проводить превентивні заходи для підвищення обізнаності про ці загрози.
Питання протидії торгівлі людьми та заходів, які проводить Україна, обговорювалися під час моніторингового візиту експертів GRETA, які протягом трьох днів перебували у Києві та Львові.
У 2023 році найбільше українців постраждало від використання у збройних конфліктах (55 випадків), трудової експлуатації (22 випадки), сексуальної експлуатації (11 випадків), залучення у злочинну діяльність (17 випадків). Також зафіксовано два факти продажу дітей та один факт примусу до жебракування.
Контактні номери телефонів для отримання допомоги та додаткових консультацій:
15-47 – гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей;
0 800 500 202 / 102 – гаряча лінія Національної поліції України;
0 800 213 103 – контакт-центр системи безоплатної правової допомоги;
527 – гаряча лінія з протидії експлуатації;
0 800 500 335 або на короткий номер 116 123 – “гаряча лінія” з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації;
0 800 500 225 або на короткий номер 116 111 – національна дитяча “гаряча лінія”.
Наразі з державного бюджету профінансовано 841,1 тис. грн для виплати одноразової матеріальної допомоги 106 особам, які отримали статус постраждалих від торгівлі людьми у 2023 році, та 47 особам, які отримали цей статус у 2024 році.
Більше новин читайте на GreenPost.