Догори
Дати відгук

Врожайність картоплі перебуватиме в прямій залежності від температури — експерт

Про майбутнє сільгоспкультури в Україні розповіли в Укргідрометцентрі

2 хв на прочитання24 Червня 2020, 19:23
Фото Mega.ogorod.com Фото Mega.ogorod.com
Поділитись:

Через десятиліття у деяких областях України картоплю буде вже недоцільно вирощувати. Про це GreenPost повідомила начальник відділу агрометеорології Укргідрометцентру Тетяна Адаменко.

Останнім часом в усіх регіонах України спостерігається дуже інтенсивне підвищення температури повітря та ґрунту, як середньорічної, так і сезонної. Це пов’язано саме із географічним положенням країни, а не з іншими чинниками. У картоплі бульбоутворення відбувається на глибині 10 см. При температурі, яка перевищує + 25°C, відбувається уповільнення, а часто і припинення росту бульб. Через 10-15 років високі температури ґрунту спричинятимуть колосальні втрати врожаю. Такий висновок на основі наукових спостережень зробила начальник відділу агрометеорології Укргідрометцентру Тетяна Адаменко.

«Високі температури скорочують вегетаційний період картоплі, що впливає на продуктивність. У південних регіонах завжди спостерігалася низька, в півтора раза менша, ніж у західних, урожайність цієї культури. Мова йде саме про центральні, північні та західні області України. При підвищенні температури західний регіон протримається найдовше і залишатиметься сприятливим для вирощування картоплі та її врожайності.

Проте це не означатиме, що в центральних та північних областях картоплі вирощувати не будуть. Нині існують сучасні технології, які пом’якшують негативний вплив високих температур на врожайність картоплі. Наприклад, можна застосовувати сучасні системи зрошення», - зазначила Тетяна Адаменко.

Вона підсумувала, що врожайність картоплі перебуватиме в прямій залежності від температури повітря та ґрунту, а тому фермерам для збереження врожайності доведеться застосовувати передові технології, зокрема, системи зрошення.

Нагадаємо, Україні прогнозують хороший урожай картоплі.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.