Догори
Дати відгук

Впали ціни на овочі "борщового набору"

Найбільш здешевшала цибуля

2 хв на прочитання06 Липня 2020, 20:55
Фото - glavcom Фото - glavcom
Поділитись:

Аудит плодоовочевих відділів супермаркетів України, проведений 30 червня 2020 року команда EastFruit, показав, що у двох українських містах, Києві та Дніпрі, найбільш різке зниження роздрібних цін було відзначено в категорії так званих овочів борщового набору (цибулю ріпчаста, буряк столовий, капуста, морква й картопля). У порівнянні з 30 червня 2019 року ціни на ці категорії товарів у супермаркетах Києва і Дніпра знизилися в середньому на 24%.

«Найбільш різко знизилися ціни на цибулю ріпчасту, яка у 2019 році побила всі цінові рекорди. Тому зниження роздрібної ціни на 42% за рік було цілком очікуваним», - говорить економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак.

Середні ціни на цибулю ріпчасту жовтий становили 6,63 грн/кг в Дніпрі й 7,75 грн/кг (29 центів США) в Києві станом на 30 червня 2020 року.

«Майже також різко (на 41%) впали роздрібні ціни на столовий буряк, який в сезоні 2019/20 року сильно розчарував овочівників. Попит на нього протягом усього сезону залишався низьким, а пропозиція суттєво перевищувала рівень попиту. І навіть ціни на ранній буряк врожаю 2020 року залишаються поки що дуже низькими. Це ще раз підтверджує тезу про те, що орієнтація виключно на внутрішній ринок у вирощуванні овочів борщового набору — це занадто високий ризик. Без напрацювання можливостей експорту овочів, випадки перевиробництва і падіння цін нижче собівартості, будуть траплятися регулярно», - зазначає Андрій Ярмак.

За даними аудиту, столовий буряк в супермаркетах Києва 30 червня 2020 року можна було купити в середньому за 7.83 грн/кг, а в Дніпрі — за 7.54 грн/кг.

На третьому місці за рівнем зниження цін виявилася білокачанна капуста. Вона подешевшала в середньому на 22%, причому в Дніпрі ціни на неї впали сильніше, ніж в Києві. Морква в супермаркетах подешевшала в середньому на 9%, а картопля — на 4%.

Тим часом, на дешеву лохину розраховувати не варто.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.