Догори
Дати відгук

ВООЗ задоволена медичною реформою в Україні

2 хв на прочитання26 Січня 2020, 13:26
Поділитись:

26.01.2020

Всесвітня організація охорони здоров'я стверджує, що поточна медична реформа покращила якість медичної системи в Україні і забезпечила ширший доступ до медичних послуг. Про це йдеться у спільному звіті ВООЗ і Світового банку.

«Основним висновком звіту є те, що загальна структура реформи фінансування системи охорони здоров’я в Україні відповідає провідним міжнародним практикам покращення доступності, якості та ефективності медичних послуг. Впровадження реформи відбувається успішно, створено Національну службу здоров’я України як найважливішого провідника змін у системі охорони здоров’я, а також починають з’являтися відчутні результати на рівні первинної медичної допомоги», - йдеться у документі.

Водночас у ВООЗ занепокоєні загальною «складною» макрофінансовою ситуацією в Україні, яка може негативно вплинути на перебіг реформи.

«Як результат, підвищення ефективності, зокрема за рахунок реструктуризації лікарень, матиме ключове значення для демонстрації результатів реформи. Забезпечення загальної стабільності розподілу бюджету на охорону здоров’я та визнання пріоритетною сфери громадського здоров’я (заохочення до здорового способу життя та попередження захворювань) і первинної медичної допомоги матиме ключове значення для покращення медичних послуг на первинній ланці», - йдеться у звіті.

У ВООЗ розуміють, що важлива частина відповідальності за впровадження реформи сьогодні лежить на місцевих органах влади, які нині зобов'язані фінансувати заклади охорони здоров'я. Однак в організації наголошують, що загальний успіх реформи залежить від рішень на урядовому рівні і «політичного діалогу» у країні.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.