Війна стала основною причиною психічних проблем для майже половини українців. Такі дані Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ).
Згідно з аналітикою звіту організації, 84% усіх смертей в Україні спричиняються неінфекційними захворюваннями.
Станом на жовтень 2024 року 68% українців повідомили про погіршення стану свого здоров'я порівняно з періодом до початку війни. Найпоширенішими проблемами є:
У звіті зазначено, що основними бар'єрами для надання допомоги пацієнтам із неінфекційними захворюваннями є обмежений доступ до медичних послуг та висока вартість ліків. Це робить людей з хронічними хворобами вразливими до переривання лікування, що може призвести до незворотних наслідків.
Війна, як повідомляють в ВООЗ, значно посилила потребу в медичній допомозі, особливо у сферах травматології та реабілітації. До середини 2024 року було проведено 100 тисяч ампутацій кінцівок. Крім того, гострий дефіцит фахівців з травматології, протезування та реабілітації поглиблює кризу. Відновлення після поранень, зокрема фізичне та психологічне, залежить не лише від часу, а й від доступу до необхідних послуг.
Згідно з даними ВООЗ, з початку повномасштабної війни було зафіксовано 2254 напади на медичні заклади, з яких 42 сталися вже у 2025 році.
Також відзначено, що рівень задоволеності українців своїм психологічним станом знизився: у 2022 році він становив 41%, а на початку 2025 року – 36%. Найпоширенішими скаргами є висока втома, тривожність, страх і роздратування.
Більше новин читайте на GreenPost.