Догори
Дати відгук

Водний колапс: у грудні 400 тисяч жителів Харківщини можуть залишилися без води

Влада каже, що ситуація близька до надзвичайного рівня.

2 хв на прочитання17 Листопада 2021, 15:24
Фото: Краснопавлівське водосховище (Енциклопедія Сучасної України) Фото: Краснопавлівське водосховище (Енциклопедія Сучасної України)
Поділитись:

Краснопавлівське водосховище на Харківщині забезпечує водою 20 % населення Харкова, Лозову та населені пункти Первомайського, Дергачівського та Харківського районів (у тому числі Пісочин, Високий, Солоницівку тощо) — загалом понад 400 тисяч громадян, але наразі наповненість водойми наближається до критичних позначок. Про це повідомляє Харківська ОДА.

«Безумовно, ми дуже стурбовані цією ситуацією та звертаємось до керівництва каналу Дніпро – Донбас, щоб вони наповнили водосховище. З об'єктивних причин сьогодні зробити це неможливо через відсутність фінансування. Профінансувати такі роботи з обласного бюджету чи міського бюджету Харкова неможливо — через те, що це державне підприємство», — пояснив керівник ХОДА Олександр Скакун.

Водосховище — наливне, вода в нього надходить із Дніпра каналом Дніпро – Донбас. За регламентом водообмін мають проводити двічі на рік — навесні та восени, нагадав гендиректор КП «Харківводоканал» Віталій Панов. Однак навесні 2021 р. водоймище не поповнювали, а восени 2020 р. ці роботи провели не в повному обсязі.

«Останнє поповнення водосховища було наприкінці 2020 року — не в повному обсязі через несвоєчасне фінансування з державного бюджету було використано лише 39 млн грн із виділених 99. Подано води було майже вдвічі менше запланованого: 62,9 млн кубометрів зі 120. Також якість води не досягла запланованих показників», — наголосив Панов.

Олександр Скакун повідомив, що варіанти вирішення питання водообміну в Краснопавлівському водосховищі обговорили на спільній нараді із керівництвом каналу Дніпро – Донбас, КП «Харківводоканал», представниками керівництва Харкова та народними депутатами України. Керівництво каналу підтвердило готовність прокачати необхідний обсяг води до Краснопавлівського водосховища у 2021 році. Для цього необхідно оперативно отримати фінансування з держбюджету.

«Сьогоднішнім рішенням ТЕБ та НС ми визнаємо цю ситуацію загрозою надзвичайної ситуації регіонального рівня. Це перша важлива позиція. Доручаємо Департаменту житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу ХОДА підготувати звернення до Державної комісії з питань ТЕБ ​​та НС щодо негайного розгляду вищезазначеного питання та виділення Держводагентству України коштів із резервного фонду Державного бюджету в розмірі 32,5 млн грн для подачі води до Краснопавлівського водосховища в обсязі 16 млн кубометрів», — повідомив Олександр Скакун.

Він також наголосив, що рішення харківської регіональної комісії на національному рівні підтримають народні депутати.

«Народні депутати Вікторія Кінзбурська, Євген Пивоваров та Олег Бондаренко обіцяють супроводити наше рішення в Києві у всіх міністерствах, які мають до цього відношення, та в Кабінеті міністрів», — сказав керівник області.

Нагадаємо, що на Харківщині коксовий завод перестав труїти мешканців трьох районів.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Фото:
20 хвилин
Сьогодні голова може боліти від потужної геомагнітної бурі
1 хв на прочитання5 годин тому
За пропаганду педофілії, гомосексуалізму та трансгендеризму хочуть запровадити адміністративну відповідальність
2 хв на прочитання5 годин тому
Лікар-інфекціоніст: казати, що вакцина не впливає на ДНК, — це невігластво
4 хв на прочитання6 годин тому
Фото:
УНН
Covid-19 Omicron несе тривожні мутації, але лікуватиметься, як інші штами – лікарі
8 хв на прочитання6 годин тому
Ханука — свято перемоги в патовій ситуації
4 хв на прочитання7 годин тому
Дві людини загинули, одну шукають: у ДСНС озвучили наслідки вибуху газу у Новій Одесі (ВІДЕО)
1 хв на прочитання7 годин тому
В Україні 7, 5 тисяч нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19, померло 400 людей
1 хв на прочитання9 годин тому
Туристів верифікують: у МОЗ розповіли, як гірськолижні курорти в Карпатах працюватимуть на Новий рік
2 хв на прочитання10 годин тому