«Слідство з’ясувало, що організатор розробляв схему злочину, проводив огляд деревини на місцевості та маршрути подальшого транспортування зрублених дерев з міста Києва до західних регіонів України для переробки та продажу. Він також забезпечував учасників схеми необхідними документами для створення видимості законності їхніх дій та фінансуванням», – повідомляє прес-служба прокуратури міста Києва.
На думку експерта, Верховна Рада повинна якомога швидше оновити законодавство про екологічний контроль. Екоінспекцію треба посилити новими кадрами з адекватною зарплатою. Система управління лісами повинна бути змінена.
«Що ж до правоохоронців та їхньої ефективності - на сьогоднішній день. Робоча група Інтерполу з протидії злочинам проти лісу веде активну роботу, підвищуючи фаховість українських правоохоронних структур та взаємодію між відомствами. Але цього замало, треба принципово перебудовувати співпрацю силовиків та природоохоронних структур», – додав пан Єднак.
Довідка: Остап Єднак, депутат 8-го скликання, засновник платформи АНТС - об’єднання депутатів різних скликань (наразі депутатів 9 скликання у АНТС немає), урядовців, експертів та практиків, які займаються захистом національних інтересів України. Ants у перекладі з англійської "мурахи".
«Ми такі ж активні, організовані, працьовиті», – повідомили Green Post у секретаріаті організації.
Нагадаємо, кваліфікацію правопорушення та можливе настання кримінальної відповідальності визначають правоохоронні органи. Розмір шкоди визначається відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23 липня 2008 р. № 665, якою затверджено «Такси для обчислення розміру шкоди, заподіяної лісу».