Вірус, який уже дістався і до Європи: у Бразилії зафіксовано перші у світі випадки смерті від лихоманки Оропуш

2 хв на прочитання27 Липня 2024, 18:03
Боротьба з комарами в Бразилії: вперше в південноамериканській країні дві людини померли від лихоманки оропуш, що переноситься комарами. Фото: Mateus Bonomi/Anadolu/Getty Images

Захворювання часто плутають із лихоманкою Денге.

Дві смерті від лихоманки Оропуш зафіксовані в Бразилії — вперше в світі. Дві жінки померли від вірусного захворювання, повідомило Міністерство охорони здоров'я Бразилії. Пацієнтки з північного сходу країни були віком до 30 років і не мали супутніх захворювань. Згідно з наданою інформацією, у них спостерігалися симптоми, схожі на важкий випадок лихоманки Денге. Про це розповідає Die Zeit.

За даними американського органу охорони здоров'я CDC (Центри з контролю і профілактики захворювань), спалахи лихоманки Оропуш відомі в деяких частинах Бразилії, Болівії, Колумбії, Куби та Перу. Міністерство охорони здоров'я Бразилії оголосило, що цього року було зафіксовано 7 236 випадків захворювання на лихоманку Оропуш. Для порівняння, нещодавно Бразилія повідомила про понад 6 млн випадків захворювання на лихоманку Денге цього року.

Лихоманка Оропуш передається інфікованими комарами та мухами. За даними CDC, інкубаційний період зазвичай становить від чотирьох до восьми днів, а симптоми тривають від трьох до шести днів. Як і у випадку з лихоманкою Денге, вони включають високу температуру тіла, біль у м'язах і головний біль, блювоту, нудоту, озноб і чутливість до світла. У важких випадках можуть виникати небезпечні для життя ускладнення, такі як менінгіт.

Захворювання часто плутають із лихоманкою Денге, попереджає CDC. Захворювання в основному лікується шляхом полегшення симптомів. Специфічних ліків не існує, і, на відміну від лихоманки Денге, не існує вакцин. Однак вакцина проти Денге також вважається менш ефективною.

Вірус Оропуш дістався і до Європи. Згідно з останніми повідомленнями ЗМІ, цього літа його виявили в Італії. Заражені раніше подорожували до Південної Америки. На думку експертів, вид комара, який переносить вірус, поки що не є місцевим для Європи — хоча це може змінитися в майбутньому через потік товарів і туристів та зміну клімату. Передачі вірусу від людини до людини поки що не зафіксовано.

Більше новин читайте на GreenPost.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: