Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Еко
  • Війна за «Тузлівські лимани» досягає апогею: у нацпарку вимагають розібратися з поліцією

Війна за «Тузлівські лимани» досягає апогею: у нацпарку вимагають розібратися з поліцією

Правоохоронці блокують виконання завдань, які ставить держава перед установами природно-заповідного фонду.

2 хв на прочитання12 Червня 2021, 13:30
Війна за «Тузлівські лимани» досягає апогею: у нацпарку вимагають розібратися з поліцією Війна за «Тузлівські лимани» досягає апогею: у нацпарку вимагають розібратися з поліцією
Поділитись:

Неспокійне літо видалося для керівництва  національного природного парку «Тузлівські лимани». Через масові порушення законодавства місцевими мешканцями та ігнорування цього поліцією, директор парку Ірина Вихристюк звернулась до ДБР із заявою. Вона вимагає  притягнути до кримінальної відповідальності деяких співробітників Татарбунарського відділення поліції. 

Про складну ситуацію в нацпарку із загарбленням територй та риттям канав, які супроводжуються викраданням землі, йдеться у дописах Ірини Вихристюк та її колеги Івана Русєва у Фейсбуці.

 "Дії поліцейських, які вчиняють психологічний і навіть фізичний вплив, перешкоджають керівнику та працівникам державної природоохоронної установи виконувати важливий природоохоронний захід, направлений на відновлення та підтримання водно-болотних угідь міжнародного значення - особливо цінних територій, що охороняються державою, є перевищенням їх повноважень..." - йдеться у заяві про кримінальне правопорушення №298/01/229-21.

Зазначається, що поліцейські відділення №2 Білгород-Дністровського РВП перешкоджають керівнику держустанови, яка має статус правоохоронця, виконувати посадові обов'язки, безпідставно втручаються в роботу і блокують виконання завдань, які ставить держава перед установами природно-заповідного фонду - збереження та відновлення Рамсарських угідь".

Вихристюк уточнила, що усі виконавці природоохоронного заходу з відновлення водообміну діють виключно в межах чинного природоохоронного законодавства та наданих повноважень, згідно з виданим наказом № 13-ОД по нацпарку від 7 квітня 2021 року.

Однак із 2 червня 2021 року поліцейські, відкривши безпідставно провадження щодо "пошкодження територій, взятих під охорону держави", регулярно приїжджають на територію нацпарку, на місце проведення робіт "з метою перевірки та фіксації виконання начебто незаконних робіт".

За словами керівника наукового відділу НПП "Тузлівські лимани", доктора біологічних наук Івана Русєва у Фейсбуці, близько 50 осіб, зокрема, і замічених у браконьєрстві, за підтримки поліції проникли в заповідну зону нацпарку, їздили на джипах і заважали працювати.

У відповідь на це до парку приїхали активісти з метою його охорони. Вони перебували тут усю ніч і збираються захищати парк надалі. На думку Русєва, саме присутність активістів утримала представників поліції від арешту техніки, яка відновлює водообмін між Чорним морем та Тузлівськими лиманами.

 Нагадаємо, у Тузлівських лиманах незаконно вирили канаву, яка загрожує тваринам, землю крадуть (ФОТО).

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко
Полярники
Українські полярники розділися на знак підтримки Кліматичного маршу
1 хв на прочитанняВчора
Пересохле русло річки Бережничка у с. Середній Угринів, Калуського р-ну, Івано-Франківської обл. Джерело: Галицький Кореспондент.
Рівень водного стресу України та що буде з водою у південних і східних регіонах
3 хв на прочитанняВчора
Фото: скрін із відео
Замість флори і фауни — флот і солдати: Зеленський розповів в ООН, що росіяни зробили з екологією Криму
3 хв на прочитання23 Вересня 2021
Фото: Volcano Discovery
На Тернопільщині відбувся землетрус магнітудою 4,3 бали — відчули чотири області (ВІДЕО, КАРТА)
1 хв на прочитання23 Вересня 2021
На завтра в Україні оголошено штормове попередження: вітер посилиться до 30 м/с, «жовтий» рівень небезпеки
1 хв на прочитання23 Вересня 2021
На екологію Києва депутати виділять 9 млрд грн — на що підуть кошти
6 хв на прочитання23 Вересня 2021
На Київщині їжачиха у притулку вигодувала 5 своїх та 4 підкинутих малюків, маму яких збила автівка (ВІДЕО)
2 хв на прочитання23 Вересня 2021
У Києві хлопець на скутері врятував кошеня на жвавій автостраді (ВІДЕО)
1 хв на прочитання22 Вересня 2021