Догори
Дати відгук

Відповідальність за наявність COVID-сертифікату або негативного ПЛР-тесту під час поїздок автотранспортом переклали на пасажирів

А ось у залізничному транспорті відповідальність за наявність відповідних документів у пасажирів несе перевізник. 

1 хв на прочитання25 Жовтня 2021, 14:05
Транспорт Транспорт
Поділитись:

Відповідальність за наявність документу про щеплення або негативного тесту на COVID-19 під час поїздок автомобільним транспортом між регіонами, за винятком легкових автівок, покладається на пасажирів. Відповідні зміни до Постанови № 1236 внесли під час засідання Кабінету Міністрів 20 жовтня, повідомляє пресслужба МОЗ. 

Зміни передбачають, що під час поїздок автомобільним транспортом між регіонами відповідальність за наявність таких документів покладається на пасажирів. 

Стосуються правила як регулярних, так і нерегулярних перевезень у міжобласному та міжнародному сполученнях. 

Не поширюється ця норма на перевезення легковими автомобілями, якщо кількість пасажирів там не більше п’яти (без урахування дітей до 14 років). Більша кількість пасажирів дозволяється лише за умови, що вони є членами однієї сім’ї. 

Водночас, перевізник зобов’язаний проінформувати пасажирів про те, що в них має бути один із необхідних документів

Під час перевезень у залізничному й автотранспорті відповідальність за наявність документів у пасажирів несе перевізник. 

Як і раніше, норма щодо наявності документа про щеплення або негативного результату тестування не поширюються на неповнолітніх.  

Відсутність документу про щеплення або негативного тесту у пасажира тягне за собою відповідальність відповідно до статті 443 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Йдеться про штраф у розмірі 1–2 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 17 000 до 34 000 гривень. 

Нагадаємо, Кабмін затвердив нові правила пасажирських перевезень на час карантину.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost