Закриття вугільних підприємств спричинить втрату 56 тисяч робочих місць до 2030 року. Натомість у секторі відновлюваної енергетики (ВДЕ) може з’явитися 161 тисяча робочих місць.
Такими є результати дослідження «Економічні наслідки поступової відмови від використання вугілля в Україні до 2030 року», проведеного аналітичним центром Aurora Energy Research за підтримки Heinrich-Böll-Stiftung Ukraine, повідомляє «Екодія».
Відповідно до так званого «сценарію переходу» (СП), у якому показаний оптимальний шлях поступової заміни вугільної енергетики відновлюваною, Україна створить 161,3 тис нових робочих місць у секторі ВДЕ – 45 000 постійних та 116 000 тимчасових.
СП також передбачає:
Трансформація має бути справедливою щодо людей та регіонів, які можуть через неї постраждати. Дане моделювання показує один із можливих прикладів, як підтримати вразливі регіони.
Екоактивісти зазначають, спираючись на результати дослідження, що якщо нічого не змінювати в теперішній державній політиці (інерційний сценарій), то витрати, пов’язані з шахтами, можуть становити 1,214 млрд євро:
За прогресивного ж підходу – який показує оптимальний шлях поступового заміщення вугільної енергетики відновлюваною (ВДЕ) до 2030 року – ситуація інша. Загальні витрати, пов’язані з шахтами, можуть скласти 787 млн євро.
До слова, найбільше сонячних електростанцій в Україні встановлено на Дніпропетровщині.