29 січня спікер парламенту Дмитро Разумков закрив четверту сесію ВРУ, а народні обранці так і не спромоглися розглянути важливі екологічні законопроєкти.
Протягом усього тижня парламентарі анонсували розгляд низки невідкладних законопроєктів, пов'язаних із довкіллям.
Так, у вівторок, 26 січня, нардепи мали у другому читанні розглянути законопроєкт № 3755 «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за порушення законодавства у сфері захисту природних екосистем від пожеж». На розгляд він очікує й досі.
27 січня, окрім перенесеного законопроєкту про захист екосистем від пожеж, народні обранці мали «у першому читанні розглянути ряд законопроєктів, які стосуються екологічної тематики». Але до них черга того дня так і не дійшла.
У четвер, 28 січня, у порядок денний включили законопроєкт № 4187 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підтримки розвитку вітчизняних галузей надрокористування». До вітчизняних надр цього дня руки в депутатів так і не дійшли.
Така ж доля чекала і на законопроєкт № 3318 «Про ветеринарну медицину та благополуччя тварин» та законопроєкт про державний екологічний контроль.
29 січня парламентарі запланували все ж розглянути проєкт закону про надрокористування та законопроєкт № 2805-д «Про внесення змін до Закону України «Про аграрні розписки» та деяких інших законодавчих актів України щодо функціонування та обігу аграрних розписок». Ці законопроєкти теж не були опрацьовані.
Усе, на що спромоглися народні обранці за чотири повноцінних робочі дня — це прийняти за основу законопроєкт № 3805, який дасть змогу притягти до відповідальності знищувачів дерев.
Як ми писали раніше, народний депутат Леся Василенко ще на початку тижня попереджала про те, що всі заплановані до розгляду екологічні проєкти законів опинилися під загрозою зриву.