Догори
Дати відгук

Верховна Рада прийняла Закон «Про пестициди і агрохімікати»

Йдеться про Закон «Про внесення змін до статті 4 Закону України «Про пестициди та агрохімікати» щодо ввезення пестицидів на митну територію України». За законопроект проголосував 291 депутат.

1 хв на прочитання30 Червня 2021, 11:20
Верховна Рада прийняла Закон «Про пестициди і агрохімікати» Верховна Рада прийняла Закон «Про пестициди і агрохімікати»
Поділитись:

Парламент проголосував за один із найважливіших для економіки й аграріїв закон, який  удосконалює окремі положення щодо регулювання завезення та застосування в Україні незареєстрованих пестицидів. 

Закон  № 2289 регулює  використання залишків пестицидів і агрохімікатів, термін реєстрації яких закінчився, надано можливість застосування, зберігання, торгівлі, рекламування та перевезення залишків препаратів протягом двох років після завершення терміну їх реєстрації.

Прийнятий закон  розблоковує ввезення зразків інноваційних засобів захисту рослин для наукових досліджень і державних випробувань. Зокрема, законом із статті 4 Закону України «Про пестициди і агрохімікати» вилучено норму, відповідно до якої обов’язковою умовою завезення та застосування в Україні дослідних партій пестицидів, що використовуються для державних випробувань і наукових досліджень, є документальне підтвердження їх державної реєстрації у країні, де вони виробляються.

Варто зазначити, що під егідою наукових досліджень в Україні можуть відкрити ринок незареєстрованих пестицидів. Адже основними лобістами вказаного законопроєкту є бізнес-асоціації, до складу яких входять великі та досить відомі мультинаціональні агрохімічні компанії.

 До слова, на забруднених пестицидами землях Житомирщини вирощуватимуть енергетичні рослини.

Також нагадаємо, що Європейська Бізнес Асоціація повідомила про запуск пілотного проєкту «Агро Варта». Це — безкоштовна утилізація тари з-під пестицидів та агрохімікатів.

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.