Догори
Дати відгук

Верховна Рада підтримала екологічний законопроєкт про зменшення промислового забруднення

Якщо за нього проголосують у сесійній залі ВР, держава зможе ефективніше контролювати забруднення атмосферного повітря, а підприємства звільнять від зайвої бюрократії

2 хв на прочитання19 Листопада 2020, 13:46
Фото з відкритих джерел Фото з відкритих джерел
Поділитись:

Профільний Комітет Верховної Ради підтримав законопроєкт номер 4167 “Про запобігання, зменшення та контроль промислового забруднення”. Про це повідомив заступник Міністра з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Руслан Стрілець.

Верховна Рада одержала законопроєкт ще 29 вересня 2020 року. Через день його відправили на розгляд профільного комітету. 

Ініціаторами законопроєкту номер 4167 виступили прем'єр-міністр України Денис Шмигаль, голова Комітету з питань екологічної політики та природокористування Олег Бондаренко, голова Комітету з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха, голова Комітету з питань бюджету Юрій Арістов, очільниця Комітету з питань антикорупційної політики Анастасія Радіна та голова Комітету з питань інтеграції України з Європейським Союзом Іванна Климпуш-Цинцадзе. 

“Держава буде бачити конкретне джерело впливу та зможе прогнозувати подальше навантаження на довкілля, а підприємство розумітиме, де технологічні процеси мають бути переглянуті та вдосконалені”, - сказав Стрілець

Документ передбачає запровадження інтегрованого дозволу – єдиного документа для підприємства-забруднювача, який міститиме дозвіл на викиди в атмосферне повітря, на спец водокористування та управління відходами. До прийняття таких стратегічних управлінських рішень планують залучити громадськість.

У разі, коли законопроєкт підтримають народні депутати у сесійній залі, комунікація підприємств та держави здійснюватиметься онлайн – через спеціально створену електронну систему.

Ініціатор законопроєкту та профільне міністерство очікують, що після його прийняття вдасться зменшити рівень промислового забруднення 25 відсотків шляхом модернізації української промисловості. Також у планах - зменшити адміністративне навантаження на підприємства, які повинні будуть отримувати не три види дозволів, а один. 

Як писав GreenPost раніше, у лютому 2020 року Уряд ухвалив законопроєкт "Про запобігання та контроль промислового забруднення". 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.