Догори
Дати відгук

Вчені з'ясували, які напої подовжать життя після інсульту та інфаркту

Науковці довели користь кофеїну

2 хв на прочитання07 Лютого 2021, 23:30
Ці напої врятують після інсульту та інфаркту Ці напої врятують після інсульту та інфаркту
Поділитись:

Зазвичай напої з кофеїном не вважають корисними для людей, що мають проблеми з серцем. Але результати дослідження групи вчених з Університету Осаки свідчать, що пацієнти, які пережили інсульт або інфаркт, можуть значною мірою знизити ризик смерті через повторні напади хвороби, вживаючи зелений чай або каву. Повідомляє видання «Stroke» Американської кардіологічної асоціації.

В рамках дослідження його автори проаналізували інформацію про здоров'я майже 46 000 осіб віком від 40 до 79 років, 60% з яких були жінки.

Експерти розділили учасників на три групи: "перенесли інсульт", "перенесли серцеві напади", "не переносили ні інфаркту, ні інсульту".

Уважно вивчивши звички людей щодо споживання зеленого чаю й кави, вчені прийшли до висновку, що ці напої корисні для пацієнтів, які постраждали від вищеназваних судинних патологій. Їх пиття збільшувало для людей, які перенесли інсульт або серцевий напад, шанси на довше життя.

«Ті, що вижили після інсульту змогли знизити ризик смерті від різних ускладнень на 62%, якщо вони випивали сім чашок зеленого чаю в день. Той, хто пережив серцевий напад, зміг знизити ризик смерті приблизно на 22%, випиваючи одну чашку кави в день, у порівнянні з суб'єктами, які не пили каву регулярно», - розповів керівник проєкту Хіроясу Ісо.

Також вчені виявили, що учасники з третьої групи, у яких ніколи раніше не було серцевого нападу або інсульту, могли знизити ризик смерті на 14%, якщо вони випивали більше однієї чашки кави на тиждень.

Раніше ми розповідали, який зимовий фрукт підвищить імунітет та поліпшить роботу кишківника.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.