Австралійські та китайські біологи визначили, що така дієта протягом тривалого часу сприяє нагромадженню токсичних білків у клітинах мозку носіїв хвороби Альцгеймера. Це набагато прискорює розвиток цієї найпоширенішої форми деменції. Такі висновки було зроблено у статті, опублікованій у журналі Metabolic Brain Disease.
Більшість пацієнтів із хворобою Альцгеймера мають спорадичну форму захворювання з пізнім початком. При цьому метаболічні фактори відіграють важливу роль у виникненні та розвитку цієї форми деменції, зазначають вчені.
“Ожиріння та діабет порушують роботу центральної нервової системи, посилюючи психічні розлади та зниження когнітивних функцій. Ми продемонстрували це у нашому дослідженні на мишах”, – розповіла автор дослідження, нейробіолог Лариса Бобровська.
Дослідники вивчали дві групи мишей, у чиї ДНК була вставлена людська версія гена MAPT з мутацією, що сприяє накопиченню шкідливих білків у нейронах. Протягом 30 тижнів одну групу годували нормальною їжею, а другу – їжею із високим вмістом жирів.
В результаті виявилося, що дієта з великою кількістю жирної їжі призводить не тільки до ожиріння та діабету, але і до погіршення когнітивних функцій мозку, включаючи розвиток тривожних розладів, депресії та погіршення хвороби Альцгеймера. Зазначається, що миші частіше набирали надмірну вагу через поганий метаболізм, викликаний змінами в мозку, передає прес-служба Університету Південної Австралії
Результати дослідження, як вважають його автори, потенційно пояснюють те, чому частота розвитку хвороби Альцгеймера та інших форм деменції помітно зросла останні десятиліття по всьому світу. Вони вважають, що боротьба з ожирінням здатна допомогти скоротити кількість пацієнтів із недоумством.