Британські вчені почали випробовувати новий метод захисту від коронавірусу — прищеплювати добровольців антитілами, щоб спробувати викликати у них "миттєвий" імунітет. Вакцини від COVID-19 дозволяють сформувати імунітет лише протягом місяця, пише BBC.
Йдеться про щеплення антитілами, що мало б дозволити пацієнтові виробити "миттєвий" імунітет до захворювання, пише газета. Препарат розробив Університетський коледж Лондона спільно з компанією AstraZeneca, яка створила разом з Оксфордським університетом вакцину від COVID-19. Про це повідомляє The Guardian з посиланням на заяву вчених.
Зробити експериментальне щеплення пропонують людям, які в останні вісім днів перебували у близькому контакті з тими, у кого був підтверджений коронавірус.
"Щойно ми зробили щеплення 10 пацієнтам: співробітникам, учням та іншим людям, які зіткнулися з вірусом в лікарняному закладі або коридорах навчального закладу", — зазначила вірусологиня Кетрін Хуліхан, яка очолює дослідження.
Препарат знаходиться на першій фазі клінічних випробувань на людях. У разі схвалення регуляторами, препарат може надійти в арсенал лікарів вже до весни наступного року.
До слова, важкий перебіг ковіду сприяє появі множинних тромбів в легенях. Захворівши, потрібно уважно стежити за всіма змінами свого стану. Особливо небезпечним в своїх наслідках ковід може стати для людей, що мають проблеми з серцем або діабет.