Догори
Дати відгук

Визначили продукти, які знижують ризик серцево-судинних захворювань

Ті, хто регулярно їв рослинну їжу, мали менший ризик захворювань.

1 хв на прочитання19 Серпня 2021, 06:45
Вчені назвали продукти, які знижують ризик серцево-судинних захворювань Вчені назвали продукти, які знижують ризик серцево-судинних захворювань
Поділитись:

Про користь овочів і фруктів відомо давно. Однак вчені продовжують вивчати, як харчування впливає на здоров’я, і як за допомогою включення в раціон певних продуктів знизити ризик різних хвороб.

Група вчених з Університету Міннесоти вивчила, як вживання рослинної їжі впливає на ризик серцево-судинних захворювань. Результати були опубліковані в журналі Американської кардіологічної асоціації.

Дослідники проаналізували дані про харчування майже п’яти тис. осіб. Їх розділили на три групи, пише News Medical. Учасники першої протягом декількох років дотримувалися правильного харчування, їхній раціон містив переважно фрукти, овочі, бобові, горіхи та цільнозернові продукти.

Друга група складалася з поціновувачів шкідливих продуктів, наприклад, смаженої картоплі, жирного м’яса, солоних закусок, випічки та газованої води. У третій групі перевагу віддавали нейтральній їжі: картоплі, кашам, нежирному м’ясу і морепродуктам.

Спостереження показало, що вживання овочів і фруктів протягом тривалого періоду корисно для здоров’я серцево-судинної системи. Ті, хто регулярно їв рослинну їжу, мали менший ризик захворювань.

Дослідники рекомендують віддавати перевагу свіжим, без високого ступеня обробки овочам і фруктам. Також корисно додати до раціону несмажене м’ясо та рибу, яйця та нежирні молочні продукти. 

До слова, вчора був День протизаплідних засобів: що радить гінеколог.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.