Вакцинація проти COVID-19: як перевірити ефективність

2 хв на прочитання03 Вересня 2021, 10:16

Реакції на щеплення — це не про ефективність.

Голова правління Експертної Ради суспільних досліджень та проектів у сфері національного здоров'я та соціального захисту Інна Березюк у своєму життєписі в Фейсбук розповіла, як перевірити ефективність вакцинації проти COVID-19 та що робити, якщо виникли реакції на щеплення.

Експерт нагадує, що доказом того, що вакцина принесла очікувану користь, є титри гуморальних антитіл. Вони з'являються у крові в терміни, зазначені кожним виробником для введення другої дози.

«Клітини імунної пам'яті — це імунні агенти, які не виробляються безпосередньо в імунній системі людини без реакції антиген + антитіло, в якій для початку мають узяти участь ці антитіла (у будь-якому випадку — і в разі хвороби, і в разі вакцинації як її терапевтичному еквіваленті). І вони обов'язково з'являться після правильної вакцинації у здоровому імунологічно організмі. 

Перед введенням другої дози за декілька днів зробіть таке дослідження і переконайтеся в тому, що вакцина була не марна, і в тому, що друга доза потрібна. За досить високого титру після першої дози в розмірі від тисячі одиниць у вас може не бути необхідності у другій дозі. Цього буде достатньо, щоб пережити епідсезон.

Ваша імунна система реактивна і їй вистачить такої батарейки. Якщо ні, але зростання достатнє, робіть другу дозу», — рекомендує лікар.

Інна Березюк наголошує, що ці поради стосуються тих вакцин, за якими ви будете встигати за термінами другої дози до зростання захворюваності в регіоні, де перебуваєте постійно.

«Якщо ви не встигаєте, то з другою дозою ризикувати не слід. Залиште все так, як вийшло. 

Вакцинацію в епідзонах оранжевого та червоного кольору слід припинити всім»,
— переконана Інна Березюк.

Також експерт нагадує, що після введення першої дози вакцини всіх провакцинованих обов'язково повинен проконтролювати їхній лікар не півгодини після введення, а у процесі всього періоду формування імунітету.

«Звертайтесь і вимагайте.

Тим паче не приховуйте жодних побічок і поствакцинальних реакцій — усі вони просто зобов'язані бути внесені вашим лікарем в офіційну базу даних ДЕЦ. У світі триває період спостереження, уточнення та збору даних, і тому порядні виробники та науковці розраховують на вас, а не бажали б, щоб ви приховували такі ефекти від них і не давали їм змоги уточнити показання»,
— запевняє Інна Березюк.

Окрім того, лікар розповідає, кому не можна вакцинуватися проти COVID-19.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: