Догори
Дати відгук

ВАКС закрив апеляційне провадження у справі "Роттердам+"

2 хв на прочитання17 Листопада 2020, 17:30
Поділитись:

Апеляційна палата ВАКС залишила в силі рішення про обгрунтованість закриття справи "Роттердам +".

Як  повідомляється  на сторінці ВАКС у Facebook,  апеляційне провадження у справі закрили у зв'язку з відмовою від скарги.

"В Апеляційній палаті Вищого антикорупційного суду відбулося судове засідання у справі №991/7377/20 щодо розгляду апеляційної скарги адвоката, який діє в інтересах заявника, на ухвалу слідчої судді від 24.09.2020 про відмову у задоволенні скарги адвоката на рішення прокурора про закриття кримінального провадження. 16 листопада представником заявника була подана заява про відмову від апеляційної скарги", - повідомили в суді.

Колегія суддів прийняла відмову від апеляційної скарги та закрила апеляційне провадження у справі на підставі статті 403 КПК України. Рішення набрало законної сили з моменту проголошення.

Нагадаємо, що 27 жовтня Вищий антикорупційний суд скасував постанову прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури про закриття провадження щодо справи "Роттердам +".  

У березні 2017 року Національне антикорупційне бюро почало кримінальне провадження з приводу формули "Роттердам+". Його було кваліфіковано за ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу (зловживання владою або службовим становищем).

Досудовим розслідуванням було встановлено, що голова і члени НКРЕКП, використовуючи службове становище, всупереч інтересам служби та діючи в інтересах генеруючих компаній, навмисне, з метою створення умов отримання ГК ТЕС надприбутків, у січні-березні 2016 року за розробку порядку формування оптової ринкової ціни ("Роттердам+") забезпечили включення в нього відверто необґрунтованої формули, яка збільшувала вартість вугілля. Таким чином, вони створили всі необхідні умови для зростання ціни продажу електричної енергії на оптовому ринку.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.