В Україні з’явиться реєстр донорів органів

5 хв на прочитання06 Грудня 2019, 13:00

Верховна Рада схвалила за основу законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, що регулюють питання трансплантації анатомічних матеріалів людині».

Міністерство охорони здоров’я зазначає, що ухвалення законопроекту дозволить заощадити частину коштів, передбачену на лікування пацієнтів за кордоном, та перерозподілити її на розвиток трансплантації в Україні та медицини загалом. Це також скоротить рівень смертності від тяжких захворювань, адже пацієнти зможуть отримувати своєчасну допомогу всередині країни.

Як оцінюють законопроект юристи і чи дійсно все зміниться в «європейську» сторону

Юрист Дмитро Кас’яненко для видання Green Post проаналізував запропоновані депутатами зміни в законодавстві. Адже, як зазначають автори закону, документ покликаний привести українське законодавство у відповідність до міжнародних актів у сфері трансплантації.

«В запропонованому законопроєкті прописано створення Єдиної державної інформаційної системи трансплантації гемопоетичних стовбурових клітин, – розказує засновник юридичної компанії «Кас’яненко і Партнери». – Це електронна інформаційна система для підбору донорів гемопоетичних стовбурових клітин на підставі об’єктивних критеріїв, ведення реєстрів потенційних донорів, донорів та реципієнтів гемопоетичних стовбурових клітин і надання підтримки при прийнятті рішень з питань трансплантації гемопоетичних стовбурових клітин, що зберігається на інформаційних ресурсах, які зареєстровані та розташовані в Україні.

Вказана система буде містити:

З позитивних моментів:

Хто може претендувати на донорські органи

Наявність у пацієнта медичних показань для застосування трансплантації встановлює консиліум лікарів відповідного закладу охорони здоров’я, в якому пацієнт перебуває на лікуванні чи диспансерному обліку.

З негативних моментів:

Щодо змін до статті 6 закону України «Про поховання та похоронну справу»

– вперше з’являється можливість передачі тіла за рішенням одного з подружжя, одним з близьких родичів, або особою, яка зобов’язалася поховати померлого. Так, рішення щодо передачі тіла чи анатомічних матеріалів померлого науковим, медичним або навчальним закладам може бути прийнято другим з подружжя, одним з близьких родичів, або особою, яка зобов’язалася поховати померлого, якщо це не суперечить волевиявленню померлого. Передача тіла чи анатомічних матеріалів померлого науковим, медичним або навчальним закладам здійснюється в порядку визначеному центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: