Догори
Дати відгук

В Україні зникає цілющий аналог Мертвого моря

На Херсонщині гине цілюще озеро, яке щороку відвідували тисячі мешканців краю та інших регіонів.

1 хв на прочитання15 Вересня 2020, 10:31
Поділитись:

Зміна клімату та посуха спричинює не тільки глобальні пожежі, втрату врожаю та загибель риби. На мапі України можуть зникнути парки і озера, в тому числі екологи стурбовані станом єдиного в країні цілющого озера, грязі якого  не поступалися за вмістом речовин грязім  Мертвого моря в Ізраїлі.

Грязі озера Соляного біля міста Гола Пристань, як пише pivdenukraine.com.ua, насичені корисними сполуками соди, брому, йоду, хлоридів і гідрокарбонатів,     перетворюються на потрісканий «панцир». Водойма катастрофічно пересихає. 

"Озеро вже показало дно, а там, де вода ще збереглася, її рівень — по литки. Такого на пам’яті тутешніх старожилів ще не бувало! Після загибелі озера може припинити роботу й санаторій, який використовував його грязі та приносив стабільний дохід до бюджету і забезпечував тутешнім мешканцям робочі місця", - пише видання.

Місцева влада терміново шукає шляхи порятунку Соляного.  Один з варіантів — розчистити замулені свердловини, до яких сюди надходила вода з підземних горизонтів. Але невідомо, що за вода з них піде. Адже звичайна прісна Н2О для специфічної екосистеми Соляного просто не підходить, і може більше нашкодити, ніж допомогти. Тож потрібні попередні дослідження, а на них — гроші, які в жодному з місцевих бюджетів не передбачені.

Як відомо, в Україні зникає найбільший незаселений острів.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.