Догори
Дати відгук

В Україні висихає парк, де мешкають пелікани (фото)

Там, де колись була вода і дуже важливі місця для мешкання птахів, зараз пустеля.

2 хв на прочитання04 Вересня 2020, 16:05
 Фото Івана Русєва Фото Івана Русєва
Поділитись:

В Україні зникає не тільки  найбільший незаселений острів, але й на межі виживання національний парк "Тузлівські лимани".  Засуха, спричинена в тому числі і людським фактором, знищує одну з найкрасивіших рекреаційних зон країни. Це крім того, що  "Тузлівські лимани" шматують браконьєри .

"Картина ландшафту Тузлівських лиманів, особливо приморських територій та верхів'я лиманів вражає своєю посухою. Там, де колись була вода і дуже важливі місця для мешкання птахів, зараз пустеля. На деяких ділянка сформувались соляні шари", -  написав  у Facebook  вчений-еколог, співробітник Національного природного парку "Тузлівські лимани"  Іван Русєв. 

За словами Русєва, на днях група вчених НПП «Тузлівські лимани», провела обстеження заповідних озер академіка Ювеналія Зайцева в нацпарку.

На переконання вченого, тотальна посуха на заповідних озерах академіка Зайцева сталась через корумпованість та безкарність правоохоронців, депутатів та їх помічників. 

Наразі адміністрація Національного парку "Тузлівські лимани" розшукує спецтехніку, за допомогою якої спробують відновити водообмін між Чорним морем і Тузлівськими лиманами. 

Еколог опублікував світлини озер, на яких, за словами Русєва, зафіксовані зміни за 2017-2020 роки.

Озера академіка Ювеналія Зайцева у 2017 році
Озера академіка Ювеналія Зайцева у 2018 році
Озера академіка Ювеналія Зайцева у 2019 році
Озера академіка Ювеналія Зайцева у 2020 році

Нагадаємо, екологісти закликають голову Одеської ОДА Максима Куцого підтримати ідею розширення нацпарку "Тузлівські лимани" і включити до заповідних територій пересип між лиманом Сасик та Чорним морем. 

А парк "Тузловські лимани" потребує підтримки Мінприроди та влади усіх рівнів.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко