Догори
Дати відгук

В Україні законодавчо заборонять імпорт електроенергії з РФ та Білорусі

Відповідний законопроєкт Верховна Рада може прийняти вже навесні.

2 хв на прочитання15 Лютого 2021, 17:15
В Україні можуть законодавчо заборонити купувати електричну енергію у Росії та Білорусі В Україні можуть законодавчо заборонити купувати електричну енергію у Росії та Білорусі
Поділитись:

Вже навесні Верховна Рада України може законодавчо заборонити імпорт електроенергії із сусідніх Росії та Білорусі. Про це 15 лютого під час виступу на форумі «Україна 30» заявив голова комітету ВРУ з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус.

«Думаю, що навесні ми почнемо, можливо через закон, обмежувати імпорт електроенергії, зокрема з Російської Федерації. Я буду ініціювати рішення, яке буде стосуватися й електроенергії, і антрацитового вугілля. Це може бути механізм спеціальних мит, та буде стосуватися нафтопродуктів, дизелю, скрапленого газу, коксівного вугілля», — сказав Герус.

Голова профільного комітету також додав, що  крім повної заборони імпорту ВРУ планує ввести механізм спеціальних мит на нафтопродукти, скраплений газ і коксівне вугілля.

Нагадаємо, що у 2020 році НКРЕКП заборонила імпортувати електроенергію із сусідньої Білорусі. У січні 2021 року закупівлю світла поновили. 

А з 1 лютого 2021 року Україна також почали купувати електричну енергію у РФ. Причина — дефіцит електрики у піковий зимовий період.
Наступного дня, 2 лютого, на пленарному засіданні ВРУ нардеп від «Європейської солідарності» Олексій Гончаренко звернувся до президента Володимира Зеленського з вимогою припинити імпорт електроенергії з сусідньої Білорусі.

Нардепи почали розглядати проєкт постанови про затвердження рішення Ради національної безпеки і оборони України від 1 лютого 2021 року «Про застосування секторальних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) до Республіки Нікарагуа».

На парламентську трибуну вийшов Гончаренко та звернувся до президента України.

«Зеленський готовий протистояти Нікарагуа, але не готовий протистояти власне Росії. В той час як ми приймаємо санкції проти Нікарагуа,  влада відновлює імпорт електроенергії з Росії, купує електроенергію в диктатора Лукашенка та робить жебраками власних шахтарів та енергетиків», — сказав Гончаренко. 

Нардеп наголосив на тому, що законопроєкт про заборону імпорту російської та білоруської електроенергії вже у Верховній Раді. Але до порядку денного його не включають. 

До слова, Європарламент вимагає зупинити Білоруську АЕС, у якої Україна купує електроенергію. За висновками експертів робота першого блоку Білоруської АЕС в Островці може бути небезпечною для людей і довкілля.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Енерго
Ситуація в енергосистемі на 13 квітня
Ситуація в енергосистемі на 13 квітня: діють обмеження споживання на Харківщині та Дніпропетровщині
1 хв на прочитанняВчора
Ситуація в енергосистемі на 11 квітня
Графіки, відключення та пошкодження: ситуація в енергосистемі на 11 квітня
1 хв на прочитання11 Квітня 2024
Зруйновано Трипільську ТЕС
Зруйновано Трипільську ТЕС - "Центренерго" втратило 100% генерації
1 хв на прочитання11 Квітня 2024
Харківщина отримала 724 генератори різної потужності
Харківщина отримала 724 генератори різної потужності
1 хв на прочитання11 Квітня 2024
«План із занурення України у темряву не спрацює»: ЄС направив в Україну понад півтори сотні генераторів
1 хв на прочитання10 Квітня 2024
На Миколаївщині заклади освіти «переплатили» за газ львівській компанії понад 170 тис. грн
1 хв на прочитання09 Квітня 2024
Підготовка до наступного опалювального сезону розпочалася - Укренерго
2 хв на прочитання04 Квітня 2024
У Харкові пошкоджена ядерна установка "Джерело нейтронів"
1 хв на прочитання04 Квітня 2024