Догори
Дати відгук

В Україні зафіксували найбільш ранній весняний приліт білих лелек

Найбільш ранній приліт за попередні пів століття був 28 лютого.

2 хв на прочитання01 Березня 2024, 12:45
Ранній приліт білих лелек Птахи Весна Ранній приліт білих лелек Птахи Весна
Поділитись:

За словами Віталія Грищенка, заступника директора з наукової роботи Канівського природного заповідника, так рано вони не прилітали ніколи.

«Шпаками, чайками, качками, жайворонками в лютому вже нікого не здивуєш. А от білі лелеки так рано ще не прилітали ніколи. Якщо не рахувати поодиноких птахів чи невеликі групи, що зимували на території України або десь поблизу, то найбільш ранній приліт за попередні пів століття був 28 лютого», — розповідає пан Віталій.

Хоча, уточнює він, у цьому році бачили зграю з восьми лелек над селом Літиня на Львівщині вже 25 лютого. Було повідомлення про зграю з сотні лелек цього ж дня над Молдовою.

«Отже, зустрічайте лелек — вони вже повертаються. Причому летять не поодинокі птахи-розвідники, яким не терпиться, а цілі зграї. Тобто міграція вже йде повним ходом», — зазначає Віталій Грищенко.

Аби не плутали лелек із журавлями варто знати, що лелеки не летять клином, не курличуть чи ґелґотять, не літають поночі. Типова зграя білих лелек не має чіткого строю, вони летять розкидано, на певній відстані одне від одного.

Також, каже він, можна бачити, як птахи кружляють, набираючи висоту у висхідних потоках повітря. Летять вони мовчки. Єдиний звук, який можна здалеку почути від білого лелеки, — тріщання дзьобом. 

Білий лелека — птах розміром від 80 до 100 см довжиною, розмахом крил 200—220 см та вагою від 2,5 до 4,5 кілограмів. Забарвлення пір'я біле, за винятком махових пір'їн на крилах, які мають чорне забарвлення.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.