Детективи Головного підрозділу детективів Бюро економічної безпеки України (БЕБ) за рішенням слідчого судді Шевченківського районного суду міста Києва наклали арешт на морський перевантажувально-складський комплекс зернових вантажів, розташований на території Одеської області. Наразі активи передано в управління Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА).
За інформацією БЕБ, арештоване майно включає комплекс будівель і споруд, газопроводи, автомобілі-розвантажувачі, конвеєри, вантажний кран, причал та інші активи. Власником майна є компанія, пов'язана з відомим бізнесменом, до якого рішенням Ради національної безпеки і оборони України застосовано персональні спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції).
Досудовим розслідуванням встановлено, що у 2016 році службові особи кількох компаній здійснили низку незаконних операцій щодо цього морського перевантажувально-складського комплексу, який перебував у заставі Національного банку України за іпотечним договором. До злочинної схеми, окрім службовців, причетні колишні акціонери одного з банків, зокрема згаданий відомий бізнесмен та особи з його оточення.
У подальшому, у 2024 році, ці ж компанії продовжили протиправну діяльність з метою виведення агротерміналу з-під застави банку. Зокрема, компанія-власник майна штучно створювала умови для невиконання зобов’язань перед позичальником, що могло призвести до втрати агротерміналу та його виведення з-під банківської застави.
У зв’язку з цим, а також з метою забезпечення об’єктивної оцінки вартості майна та його належного збереження фахівцями АРМА, судом було прийнято рішення про накладення арешту та передачу активів в управління Агентству.
Наразі триває досудове розслідування за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених кількома статтями Кримінального кодексу України, а саме ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), ч. 3 ст. 212 (ухилення від сплати податків, зборів), ч. 2 ст. 28 (вчинення злочину групою осіб, за попередньою змовою), ч. 1 ст. 388 (незаконні дії щодо майна, на яке накладено арешт, заставленого майна або майна, що описано). Оперативний супровід у справі здійснюють співробітники Служби безпеки України, а процесуальне керівництво – прокурори Офісу Генерального прокурора.
Більше новин читайте на GreenPost.