В Україні є унікальний маяк, що стоїть посеред степу

2 хв на прочитання07 Серпня 2021, 11:02

Сьогодні відзначається День маяка, День працівників засобів навігаційного обладнання узбережжя великих водойм у вигляді капітальної споруди.

Ми звикли бачити маяки на узбережжях морів, у портах, на берегах океанів. Маякові вежі  призначені для позначення небезпечних місць, проходів для суден,  мають яскраве контрастне забарвлення, що візуально виділяє маяк на тлі навколишньої місцевості.

Маяки оснащуються сильним джерелом світла і, як правило, забезпечуються оптичними засобами для посилення світлового сигналу, щоб бути добре помітними і в нічний час.

Унікальний маяк є в Україні, майже на межі Херсонської та Миколаївської областей посеред південного степу. Дивує його розташування - навкруги лише поля.  

Якщо піднятись на маяк, то можна побачити лиман. Проте туристам зробити це неможливо. Маяком можна милуватись тільки з землі, пише bbc.com.

Хабловський задній маяк - це частина комплексу з трьох дороговказів. Ще є середній та передній маяки. Названі вони на честь хазяїна хутора, колись розташованого неподалік.

Історія Хабловського заднього маяка розпочалась у 1866 році. Про це розповідає фахівчиня екскурсійного супроводу Наталя Шальнова. Дніпро-Бузький лиман - мілководний. Тож для того, аби судноплавство було безпечним, у лимані зробили канал та відбудували цілу мережу маяків. Саме вони в сукупності і показували шлях морякам.

"Якщо йти від моря вверх, ми побачимо спочатку маяк в Дніпро-Бузькому лимані, потім маяк на території Миколаївської області, Хабловський передній, і наш, Хабловський задній. Далі "шуховський" маяк 35 метрів заввишки і наступний "шуховський", 65 метрів, найвищий", - розповідає пані Наталя.

До слова, у заповіднику на Одещині з’явилися  зграї білих лелек, які готуються до міграції (ФОТО).

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: