Догори
Дати відгук

В Україні створять перший Медовий парк

Бджолярі з Одещини планують заснувати свій кластер 

1 хв на прочитання01 Червня 2021, 21:00
Фото: Бізнес-Схід Фото: Бізнес-Схід
Поділитись:

«Кластер бджолярів» і «Медовий парк» - це нові проєкти фермерського господарства «Здорова Бджола» з Великомихайлівського району Одеської області. За задумом розробників, у Медовому парку працюватимуть навчальні заклади для бджолярів і фахівців з питань виробництва ліків та харчової продукції з меду.

Там збираються створити музей бджільництва, в якому покажуть історію розвитку цієї галузі в Україні та світі.

«Для створення такого кластера у нас історично склалися необхідні умови. На сьогодні ситуація така, що основна маса бджолярів – люди похилого віку, які працюють за принципом “як дід навчив”. Тому акцент робиться на оптовій реалізації меду замість виготовлення інших продуктів бджільництва. Основна причина такого підходу – відсутність сучасної інформації та навичок впровадження новітніх технологій. Мало хто з бджолярів знає, що торгівля тільки медом дає 30% можливості отримання прибутку при продажах прополісу чи пилку», – каже засновник «Здорової Бджоли» Володимир Петрушев. 

Досвід роботи аграрних кластерів в Україні поки невеликий, тому бджолярі Одещини наразі вивчають здобутки закордонних колег. Вони активно спілкуються з бджолярами українських діаспор Європи і Америки, які володіють ресурсами та унікальними технологіями в медовій індустрії, пише UHBDP. 

Нагадаємо, що на Кіровоградщині працює єдина пасіка, де виробляють органічний мед, а продають в США .

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.