Догори
Дати відгук

В Україні презентували агростратегію-2030 (відео)

У документі йдеться про широкий спектр напрямів: від співпраці у галузі міжнародної безпеки до підтримки вітчизняного картоплярства.

2 хв на прочитання16 Лютого 2021, 17:30
16 лютого громадськості презентували програму розвитку українського агросектору 16 лютого громадськості презентували програму розвитку українського агросектору
Поділитись:

У Кабміні 16 лютого публічно презентували програму розвитку вітчизняного агросектору в складі проєкту «Національної економічної стратегії — 2030». 

Участь у заході взяли представники Мінагро,  Мінекології, Держгеокадастру та Держпродспоживслужби, а також профільні експерти. 

На початку презентації слово взяв міністр аграрної політики і продовольства Роман Лещенко. Він пояснив, чому програма розвитку для агросектору має таке значення.

«Ми не ЄС і не можемо десятки мільйонів доларів давати АПК і формувати його, як хобі — без жодної економічної основи. Нам було важко, нас постійно запевняли у підтримці, але на рівні базових простих речей нас не можуть підтримати навіть у межах надання 1 % ВВП. Ми розуміємо — державі складно, важкі економічні умови. Тому ми розраховуємо самі на себе, на нашу єдність», — сказав Лещенко. 

У документі, якій презентували громадськості, йшлося про лібералізацію ринку землі, розвиток систем зрошення, стимулювання виробництва продукції з доданою вартістю, відкриття нових ринків збуту. 

Також програма розвитку агросектору передбачає напрацювання України в сфері  міжнародної продовольчої безпеки. 

Йдеться в ній і про запровадження агрострахування, підтримку зрошення, органічного виробництва, тваринництва, галузевих програм, таких як картоплярство, овочівництво, виноградарство. 

Як стало відомо раніше, під час візиту президента Володимира Зеленського до Об'єднаних Арабських еміратів підписали важливі для українського агросектору документи. Обмін досвідом у сфері сільського господарства, інвестиції в агросектор і співпраця у питаннях зміни клімату — це те, що готові запропонувати ОАЕ Україні.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Агро