В Україні суттєво зросла кількість випадків захворювання на кашлюк. За перші два місяці 2024-го в українських регіонах було зареєстровано 515 випадків цієї хвороби — у 19 разів більше, ніж за весь 2023-й. Про це повідомляють у МОЗ.
«Бережи себе!» розповідає, що одним із частих симптомів кашлюка є тривалий кашель. Він характерний для більшості ГРВІ як залишковий прояв і може тривати кілька тижнів — навіть коли інші скарги переважно вже минули, і людина давно не заразна.
Кашлюк — це інфекційне захворювання, викликане бактерією, а не вірусом, на відміну від понад 200 різних ГРВІ.
Загальна симптоматика кашлюку:
Збудник кашлюку, бактерія Bordetella pertussis, передається від іншої інфікованої людини та проникає в слизову оболонку дихальних шляхів. Патоген викликає посилене виділення слизу, що спричиняє утворення великої кількості в’язкої мокроти. А ще подразнює рецептори та впливає на нервову систему. Це стає причиною нападів спазматичного кашлю. Ці напади виглядають характерно: серія сильних кашлевих поштовхів, далі пауза в диханні, «реприза», свистячий вдих. На тлі такого симптому обличчя хворого може червоніти, синіти, вени на шиї розширюватися, а іноді навіть пошкоджуються судини в очах від напруги.
На кашлюк найчастіше хворіють діти до двох років, і для них ця хвороба є найбільш небезпечною. Напади кашлю можуть тривати місяць і більше, що особливо важко для малечі. Перенесена раніше інфекція не дає гарантії від повторного зараження, тому люди можуть хворіти на кашлюк знову, хоча переважно в легшій формі.
Лікування кашлюку залежить від важкості перебігу. Маленьких дітей зазвичай госпіталізують. Для лікування захворювання зазвичай призначають антибіотики чи терапію на полегшення симптомів, зокрема інтенсивності кашлю.
Більше новин читайте на GreenPost.