Догори
Дати відгук

В Україні от-от відкриють унікальний біогазовий комплекс

Він буде щорічно виробляти близько 48000 МВт «зеленої» електроенергії

1 хв на прочитання11 Червня 2020, 06:21
Поділитись:

Агрохолдинг I&U Group завершує будівництво унікального біогазового комплексу потужністю 5,5 мВт/год, створеного у партнерстві з ЄБРР. Повідомляє УНІАН.

З кінця 2018 року поблизу селища Капітанівка Номиргородського району Кіровоградської області будується біогазовий комплекс з переробки органічних відходів цукрового виробництва в сировину для теплової та електричної енергії. Після виходу комплексу на повну потужність він буде щорічно виробляти близько 48000 МВт «зеленої» електроенергії. 

Залишки від виробництва біогазу будуть використовуватися як біодобрива, які частково замінять компанії дорогі мінеральні добрива. Щороку комплекс вироблятиме 10–12 тисяч т твердих мінеральних добрив. 

Запатентована технологія передбачає перемішування субстрату власне виробленим біогазом без використання мішалок, це дає можливість отримувати до 7% більше біогазу з тонни субстрату. За рахунок відсутності електричних мішалок завод буде економить споживання електроенергії на власні потреби.

Цей біогазовий комплекс є спільним проєктом холдингу з Європейським банком реконструкції та розвитку. Бюджет проєкту майже 25 млн євро, 13 з них в кредит надав ЄБРР, ще 2 млн надав Фонд чистих технологій, а ще 10 млн вклав агрохолдинг.  

Нагадаємо, експерт заявив, що зниження "зелених" тарифів — зменшення податків до держбюджету.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Енерго