Догори
Дати відгук

В Україні молочні продукти підскочать у ціні (відео)

1 хв на прочитання23 Листопада 2020, 19:59
Поділитись:

Молочна продукція в Україні з початку наступного року подорожчає на 2,5-5%, повідомляє асоціація виробників молока. Згідно з повідомленням, прибутковість виробництва молока в жовтні 2020 року стала найнижчою за останні п'ять років, що пов'язано з подорожчанням кормів через нижчий урожай кукурудзи. Повідомляє UA ПЕРШИЙ.

"Затяжний дефіцит молока-сировини через значне скорочення поголів'я корів, а також тиск від ажіотажного зростання цін на кормові інгредієнти будуть підігрівати ціни на сировину. А значить, і ціни на готову молочну продукцію можуть зрости на 2,5-5% залежно від продуктової категорії вже з 1 січня 2021 року", - розповіла віцепрезидентка Асоціації виробників молока Ганна Лавренюк.У зв'язку з тим, що господарствам не вдалося заготовити достатню кількість кормів, значна частина ферм буде змушена зменшувати поголів'я або взагалі виходити з бізнесу.

"Протягом всього 2020 року Україна щомісяця втрачала від 1000 до 1500 корів", - наголошує експерт.

В Асоціації підкреслюють, що ситуацію в молочній галузі погіршує рішення уряду і Верховної Ради скоротити бюджет державної підтримки для сільгоспвиробників – після першого читання проєкту держбюджету на 2021 рік обсяг допомоги був скорочений до 4,5 мільярда гривень з 8,2 мільярда гривень.

Нагадаємо, на Волині корови раптом почали виробляти помаранчеве молоко.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.