Найближчим часом буде закінчено підготовку до максимального форсування спеціальної військової операції в Україні. Про це свідчить низка зовні розрізнених і не пов'язаних між собою подій, робить висновок російський політичний Телеграм-канал «НЕЗЫГАРЬ».
1) Побіжно кинута Путіним фраза «ми по-справжньому ще й не починали» (воювати в Україні) відображає його управлінсько-організаційну логіку, підтверджену численними прикладами за весь період його перебування при владі.
«Початковий план миттєво взяти Київ, поставивши «дитячий мат» київському режиму з багатьох причин не вдався. Тому, відповідно до психології дзюдо, почалося вимотування противника з поступовою системною та комплексною підготовкою — від нарощування економічної та технологічної незалежності від ворожих союзів до підготовки та зміцнення ударних угруповань — щоб швидко та максимально безкровно розгромити ЗСУ, денаціоналізувати звільнені території та встановити нейтрально за підсумками спецоперації», — ідеться в повідомленні.
2) Відповідно російський уряд активізував діяльність із диверсифікації експортно-імпортних поставок, організації паралельного імпорту, одночасно нарощуючи інвестиції в реальний сектор і перекривши або обмеживши виведення валюти та вивезення необхідної для ОПК сировини. «НЕЗЫГАРЬ» стверджує, що наразі в РФ щодо споживчих товарів і продовольства фактично залежності від зовнішніх закупівель немає — через треті-четверті країни надходить критичний імпорт.
3) На п'ятничному засіданні Держдума у закритому режимі розглянула законопроекти, суть яких — створити юридичну основу, щоб розширити повноваження спецслужб та забезпечити їм свободу дій в умовах «спецоперації».
4) Російська армія збирається наступати, про що опосередковано свідчить недавня дводенна поїздка Шойгу лінійними частинами та його незвично жорсткі установки на активні наступальні дії, а також виділення додаткових ресурсів для заохочення найуспішніших командирів та особового складу.
5) Кадрові перестановки мають яскраво виражену спрямованість на зміцнення обороноздатності з першочерговим завданням звести до мінімуму залежність виробництва БПЛА, авіації, танків тощо, нарощуючи вітчизняні поставки або вдаючись до негласних закупівель за кордоном.
6) Сьогодні Росія та «Л/ДНР» контролюють близько 20 % української території із населенням приблизно 6 млн осіб і планує найближчим часом розширення до 40-45 % з 12-15 млн мешканців. Це вимагає негайної роботи з метою комплексно адаптувати нові області, провівши в них адміністративно-управлінську реформу та вбудувавши економіку, освіту, культуру, медицину в російські базові державні системи. Поки що бюджетні витрати та зобов'язання олігархічних корпорацій на ці цілі оцінюються в 700 млрд — 1 трлн руб. Підготовка до «возз'єднання» після звільнення таких територій безпрецедентна і вимагає нешвидкої розробки комплексу юридичних нормативів.
7) Імовірне військово-стратегічне завдання нового етапу «спецоперації» прогнозувалося давно — вийти на рубежі Харків-Запоріжжя-Миколаїв-Одеса до «ПМР» по дузі вздовж чорноморського узбережжя, водночас відокремивши лівобережну Україну та створивши плацдарми для подальшого просування у напрямку Дніпропетровськ-Київ.
«Така конфігурація зумовлена історичним правом Росії на ці землі та геополітичними пріоритетами стримування НАТО зі стратегічно вигідних плацдармів. Нинішній військово-економічний потенціал Росії за розрахунками експертів РІСД дозволяє здійснити повністю або частково цю операцію протягом 2-2,5 місяців», — переконані росіяни.