Неділя, 05 Липня 2020
Догори
Дати відгук

В Італії з'явився екологічний завод на біопаливі

Покинутий завод на півночі Італії перетворили на комплекс, де отримують енергію з біомаси, біогазу та сонячного світла.

1 хв на прочитання10 Березня 2020, 21:37 174
Поділитись:

У звичайній провінції Руссі старий цукровий завод отримав нове "зелене" життя. Там створили неповторний комплекс Powerbarn з виробництва електроенергії від відновлювальних джерел енергії, повідомляє GreenPost з посиланням на ecotechnica.com.ua.

Над створенням незвичайного архітектурного комплексу  працювали архітектори з італійського бюро Giovanni Vaccarini Architetti. Основна будівля має стометрову довжину і висоту тридцять метрів. Зовні вона нагадує великі гострі кам'яні глиби, поєднані між собою. Стіни зроблено з дерева, панелей та каменю, а частково на скошених сторонах розташовано сонячні панелі.

ecotechnica

Фабрику Powerbarn оточують не промислові паркани, а зелені пагорби, які штучно зроблені з землі, яка залишилась при будуванні фундаменту. Будівлю інтегрували в навколишнє середовище та відновили рослинність.

На біоенергетичному комплексі перероблюють деревну стружку і органічні матеріали, які зібрано в радіусі 70 кілометрів від заводу. Будівля генерує сонячну енергію та накопичуватиме її загалом. За планом, Powerbarn має виробляти 222 ГВт/год електроенергії на рік та забезпечуватиме 84 тисячі приватних господарств.

ecotechnica

На території є споруда з офісними приміщеннями, електропідстанція та зона відпрацьованих стоків.

Нагадаємо, що у Переяславі на Київщині вугільну теплоелектростанцію (ТЕС) перевели на біопаливну сировину, що дозволило видобувати 5 МВт "зеленої" енергії. 

А український підприємець знайшов спосіб зробити безвідходним виробництво та вирощування сільгоспкультур. Він робить паливні пелети з залишків моркви, петрушки, буряку та соняшника і планує в майбутньому виробляти ароматні лавандові брикети.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.