Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Еко
  • В 35 кілометрах від Рейк'явіка йде виверження вулкану - вражаючі фото та відео

В 35 кілометрах від Рейк'явіка йде виверження вулкану - вражаючі фото та відео

Довжина тріщини складає близько 500 метрів

2 хв на прочитання20 Березня 2021, 22:00
В 35 кілометрах від Рейк'явіка йде виверження вулкану В 35 кілометрах від Рейк'явіка йде виверження вулкану
Поділитись:

В Ісландії почав вивергатися вулкан Фаградалсфьяль, який до цього не виявляв активність 900 років. Вулкан розташований за 35 кілометрів від столиці країни Рейк'явіка, пише CNN.

За словами місцевих жителів, небо над столицею стало червоним.

Вулкан прокинувся приблизно о 20 годині за київським часом. Через пару годин виверження лава покривала площу близько одного квадратного кілометра.

"Виверження на цьому етапі вважається невеликим, а довжина тріщини складає близько 500 метрів. Площа магми складає близько 1 кв. км. Фонтани лави невеликі", - повідомили в Ісландському метеорологічному бюро.

Департамент цивільного захисту й управління надзвичайними ситуаціями Ісландії радить людям, які живуть у межах декількох миль від вулкана, зачиняти вікна і залишатися в приміщенні, щоб уникнути впливу вулканічного газу в повітрі.

До цього повідомлялося, що в Ісландії за останні тижні сталося понад 50 тисяч землетрусів. Така незвичайна сейсмічна активність свідчить про можливе виверження вулкана, заявили вчені.

Додамо, глобальне потепління викликало найбільші посухи в Україні та Європі за останні 2000 років. За словами дослідників, хвилі тепла мали руйнівні наслідки, викликаючи ранню смерть тисяч людей, знищуючи посіви й провокуючи лісові пожежі.

Ми такж писали про те, що  катастрофа поруч: глобальне потепління зробить тропіки безлюдними.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.