Догори
Дати відгук

Катастрофа поруч: глобальне потепління зробить тропіки безлюдними

Це може статися, якщо людству не вдасться обмежити зростання температури повітря до 1,5° за Цельсієм.

1 хв на прочитання10 Березня 2021, 09:30
Катастрофа поруч: глобальне потепління зробить тропіки безлюдними Катастрофа поруч: глобальне потепління зробить тропіки безлюдними
Поділитись:

Якщо людству не вдасться обмежити зростання температури повітря до 1,5° за Цельсієм, тропіки стануть непридатними до життя. А це регіони, де проживає приблизно 40 % населення Землі.

Глобальне потепління на планеті може призвести до того, що тропічні регіони,  стануть безлюдними.  Про це пише The Guardian із посиланням на дослідження Принстонського університету.

Люди мають унікальну  здатність   регулювати тепло свого тіла, яке залежить від температури та вологості повітря. Якщо показник термометра перевищує 35° за Цельсієм, це може привести до смертельних наслідків. Саме до такого показника може зрости температура у тропіках, якщо глобальне потепління не зупинити.

«Теоретично жодна людина не може витримати температуру понад 35° за Цельсієм за вологим термометром, незалежно від того, скільки води вона вип'є», — сказав експерт із кліматичних ризиків Моджтаба Садех.

Однак небезпечні умови у тропіках можуть виникнути навіть у разі підвищення температури за вологим термометром на 1° за Цельсієм. 

Показники вологого термометра враховують температуру і вологість повітря. Таким чином можна з'ясувати, до якої внутрішньої температури буде наближатися мокре (спітніле) тіло людини.

До слова, Гольфстрім — тепла морська течія в Атлантичному океані, сповільнюється, переносячи у Північну Америку та Європу все менше теплої води. Саме Гольфстрім забезпечує м'який клімат на північному заході Європи, течія наразі сповільнилася  на 15 %.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.