Догори
Дати відгук

Урядовий закон проти підпалів: піар чи неповага до депутатів?

Швидкого вирішення проблеми підпалів очікувати не доводиться

2 хв на прочитання09 Квітня 2020, 19:02
Поділитись:

У Верховній Раді ще у жовтні минулого року було зареєстровано законопроєкт, який передбачав суттєве підвищення штрафів за спалювання рослинності  - "Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою збереження довкілля (щодо посилення відповідальності за дії, спрямовані на забруднення атмосферного повітря та знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу)", №2339. Документ отримав позитивний висновок профільного Комітету з екологічної політики і був рекомендований для включення у порядок денний, хоча розглянути його у сесійній залі так і не встигли.

Тому  урядова ініціатива про написання аналогічного законопроєкту стала для багатьох несподіванкою. Нагадаємо, що уряд підтримав розроблений Мін'юстом проєкт Закону України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення адміністративної відповідальності за самовільне випалювання рослинності або її залишків». Цим законопроектом передбачено підвищення штрафів порушникам статті 77-1 Адмінкодексу (тобто – за підпали трави) від 850 до 6120 грн.

Депутатський проєкт №2339 передбачає більш суворі покарання: від 3060 до 6120 гривень. Також він стосується збільшення штрафів не лише «за траву», а й «за ліс». Стаття 77 Адмінкодексу на думку авторів 2339 має виглядати так:


Порушення вимог пожежної безпеки в лісах -

тягне за собою накладення штрафу на громадян від дев’яноста до двохсот семидесяти  неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від двохсот семидесяти до дев’ятиста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Тобто, для громадян підпал лісу обійдеться для початку від 1530 до 4590 гривень. Є посилення покарання й за іншими стаття Адміністративного та Кримінального кодексів.

«Але у чому точно виграє урядовий законопроект – так це новацією про розширення кола осіб, які зможуть складати протоколи за «підпальними» статтями та наділенням місцевих виконкомів правом виносити рішення за цими протоколами», – сказав GreenPost заступник голови ЕкоПраво-Київ Борис Васильківський.

Чи вдасться депутатам та Мінюсту поєднати кращі новації своїх законопроектів – побачимо. Але поки що швидкого вирішення проблеми підпалів очікувати не доводиться.

Як ми вже писали, урядовий законопроєкт надає право адміністративним комісіям при виконавчих органах міських, сільських, селищних рад розглядати справи про адміністративні правопорушення, передбачені, у тому числі, статтею 77-1 КУпАП. При цьому посадові особи, уповноважені на те виконавчими комітетами  сільських, селищних, міських рад наділяються повноваженнями щодо складання протоколів про адміністративні правопорушення за самовільне випалювання рослинності.

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
 Pixabay
За вихідні у центрах масової вакцинації щепили від COVID-19 понад 31,3 тисячі громадян
1 хв на прочитання3 години тому
Фото: pravda.if.ua
Всесвітній день донора крові: як підготуватися до кровоздачі та протипоказання (відео)
3 хв на прочитання4 години тому
Медики
Медики збираються страйкувати, якщо їхніх вимог не буде виконано
3 хв на прочитання4 години тому
Коронавірус, інфекційне відділення
За добу в Україні зафіксовано всього 420 випадків захворювання на COVID-19 
1 хв на прочитання5 годин тому
Замість Pfizer київських освітян щеплюють простроченою вакциною від дифтерії та правця — юрист
3 хв на прочитання6 годин тому
«Якби кава справді вбивала, її би не пили»: лікар розповідає, як пити каву з користю для здоров’я
3 хв на прочитання8 годин тому
Психологи назвали захоплення, які допомагають людям стати розумнішими
1 хв на прочитання8 годин тому
Вчені пояснили, хто має більше шансів бути щасливим
1 хв на прочитанняВчора