Догори
Дати відгук

Уряд затвердив порядок організації охорони і захисту лісів

Документ є обов’язковим для виконання усіма лісокористувачами.

2 хв на прочитання22 Травня 2022, 06:50
фото зі сторінки "Зелений ліс" фото зі сторінки "Зелений ліс"
Поділитись:

Уряд затвердив порядок організації охорони і захисту лісів та вніс зміни до деяких постанов Кабінету Міністрів України. Як повідомили у Міндовкілля, документ розроблений на виконання рішення Ради національної безпеки і оборони України.

Порядок чітко визначає низку заходів зі збереження лісів. Він включає у себе правила захисту лісів від пожеж, незаконних рубок, пошкодження, ослаблення та іншого шкідливого впливу, захист від шкідників та хвороб. Документ є обов’язковим для виконання усіма лісокористувачами.

Постанова передбачає: 

  • права та обов’язки лісової охорони. Наразі в Україні немає чітких правил роботи лісової охорони, які б поширювалися на всіх лісокористувачів; 

  • правила охорони та захисту лісів від пожеж. Тут йдеться і про упереджувальні заходи, і заходи швидкого реагування;

  • правила ведення обліку лісових пожеж. Ми встановили уніфіковані форми щодо звітування про пожежі.

«Раніше в українському законодавстві не були прописані чіткі вимоги до охорони і захисту лісу, проведення протипожежних заходів лісового фонду, здійснення спостереження за станом лісів та своєчасного виявлення у лісі осередків шкідників та хвороб. Це могло призвести до погіршення стану лісів та виникнення великих пожеж. Відтепер усі лісокористувачі у своїй роботі користуватимуться лише цими правилами з єдиними вимогами до охорони та захисту лісів для їх збереження в умовах кліматичної кризи», - прокоментував Міністр Руслан Стрілець.

Прийняття цього документа також дає можливість застосовувати сучасні методи та засоби гасіння лісових пожеж і передбачає обов'язкове навчання лісової охорони та керівників гасіння лісових пожежі. 

До слова, окупанти не дають полагодити агрегати Каховської ГЕС: під загрозою навколишні села і Херсон.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.