Представники IFC, ПрООН, Світового банку, GIZ разом з українськими урядовцями погодили зміни грантової моделі роботи Фонду енергоефективності України.
Про це інформує GreenPost із посиланням на офіційне повідомлення міністерства розвитку громад та територій України.
Для пришвидшення роботи Фонду, подолання недовіри учасників ОСББ до проекту, та забезпечення зручністі процедур представники міжнародних фінансових організацій та уряду України домовились про зміни у порядку виплати гранту, які дозволять об’єднати окремі етапи підготовки заявок на участь у програмі "Енергодім".
Також програма "Енергодім" буде доповнена опцією, яка дозволяє виплачувати гранти за завершені окремі етапи проектів з термомодернізації будинків після їх верифікації.
Крім того, професійні менеджери проектів будуть допомогати ОСББ, супроводжуючи їх на всіх етапах участі у програмі, від підготовки матеріалів для перших зборів ОСББ до підготовки заявки на верифікацію реалізованого проекту, під який надається грант.
Державний Фонд енергоефективності розпочав прийом заявок за програмою "Енергодім" у вересні 2019 р. Наразі Фонд співпрацює лише з ОСББ.
Програма "Енергодім" передбачає часткове відшкодування 40% витрат на утеплення будинків для пакету "Легкий" та 50% для пакету "Комплексний". Перші 300 заявок отримають додатковий грант у розмірі 20%.
Експерти неодноразово акцентували увагу на складності процедур Фонду енергоефективності для ОСББ та необхідність їх спрощення, зазначає GreenPost.
Нагадаємо, в Україні впроваджується сертифікація енергоефективності будівель. Така практика розпочато відповідно до закону України "Про енергетичну ефективність будівель".