Догори
Дати відгук

Уперше Єврокомісія рекомендувала країнам ЄС дозволити в'їзд туристам

Приїжджати в ЄС дозволять з країн, де число заражень не перевищує 100 на 100 тисяч населення.

2 хв на прочитання13 Травня 2021, 20:01
фото: Безоплатна правова допомога фото: Безоплатна правова допомога
Поділитись:

Єврокомісія вперше з початку пандемії рекомендувала країнам ЄС дозволити в'їзд іноземним туристам. Про це повідомляє tripadvisor.mfa.gov.ua. 

Йдеться про те, щоби скасувати обмеження на поїздки до Євросоюзу і Шенгенської зони для мандрівників з третіх країн, які пройшли два щеплення вакцинами сертифікованими на території ЄС. Поки що ЄС схвалив чотири вакцини: Pfizer, Moderna, AstraZeneca і Janssen.

Очікується також, що в найближчі тижні ВООЗ схвалить китайські вакцини Sinopharm і Sinovac. За умови дотримання карантину і надання негативного тесту на коронавірус, можна буде також приїжджати в ЄС з країн, де число заражень не перевищує 100 на 100 тисяч населення. Але в Україні в останні дні найкращою було цифра 140 випадків на 100 тисяч.

«Ковідний сертифікат» для тих українців, що зробили два щеплення від коронавірусу, в Україні планують розробити в найкоротші терміни й запустити до 1 липня. Це пообіцяв міністр охорони здоров'я Максим Степанов, але чи буде це виконано - невідомо. Крім того, кількість людей які можуть скористатися таким документом поки що в країні навіть не досягла 500», — ідеться у повідомленні.

Зазначається, що:

  • 15 травня Греція планує відкрити в'їзд для іноземців, які були щеплені або мають негативні результати тестування. Потрапити до цієї країни зможуть й українці;
  • З 10 травня Кіпр відкривається для туристів, які пройшли повний курс вакцинації проти COVID-19. Якщо українці не мають двох щеплень від ковіду, то їм треба буде показати негативний ПЛР-тест;
  • З 16 травня Туреччина скасує вимогу мати негативний результат ПЛР-тесту на коронавірус при в'їзді для наших громадян;

«Українці проходитимуть на кордоні вибірковий медогляд. Якщо виникнуть симптоми COVID-19, необхідно здати безкоштовний ПЛР-тест.  Для в’їзду в країну потрібен страховий поліс на COVID. Такі ж умови діють при в'їзді до Албанії, Чорногорії, Танзанії, Мексики та Домініканської Республіки», — пише сайт.

Додається, що у деякі країни українцям нині дозволяють в’їжджати без обмежень за наявності негативного ПЛР-тесту — це Сербія, Єгипет та Хорватія. Але треба уважно стежити за оновленнями на сайті українського Міністерства закордонних справ, адже можуть бути зміни.

Нагадаємо, що в Україні запустили соцмережу для подорожей і туризму.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost