Уперше в наш час у материковій Європі оголошено вимерлим вид птахів

2 хв на прочитання10 годин тому
Тонкодзьобий кульон (кроншнеп) Numenius tenuirostris. Зображення згенеровано ШІ

Причиною вважається зміна клімату.

Вид птахів тонкодзьобий кульон (кроншнеп)  вимер. Про це повідомила Асоціація охорони природи (Nabu) у Нижній Саксонії. Це перший вид птахів на континентальній Європі, який вважається вимерлим у наш час. За інформацією, востаннє птаха з родини бекасових бачили у 1990-х роках. Про це розповідає Die Zeit.

«Доля тонкодзьобого кульона повинна змусити нас переосмислити цінність нашого природного середовища та зробити все можливе, щоб захистити види, що залишилися», — сказав Мартін Рюммлер, експерт із захисту птахів у Nabu. За даними Асоціації охорони природи, основними причинами зникнення тонкодзьобого кроншнепа є знищення прибережних водно-болотних угідь та інтенсивне використання й осушення боліт.

«Знищення незайманих екосистем уздовж міграційних шляхів цього виду підкреслює важливість міжнародного співробітництва в охороні природи», — сказали в Nabu. Втрата виду свідчить про те, що вимирання видів також відбувається просто на нашому порозі, сказав голова штату Nabu в Нижній Саксонії Хольгер Бушман. Nabu розкритикувала кліматичну політику ЄС, яка недостатньо прихильна до захисту довкілля.

Тонкодзьобий кроншнеп спочатку був поширений в болотах Західного Сибіру по Іртишу і Обі. Єдині точно відомі місця розмноження були в районі Тара, приблизно за 250 км на північ від Омська, де птахи розмножувалися між 1914 і 1924 роками. Міграційні шляхи вели з цього району в південно-західному напрямку в Середземне море, де птахи зимували в районі, що простягається аж до Марокко. З кінця ХХ століття вважалося, що тонкодзьобий кроншнеп перебуває під гострою загрозою зникнення.

Більше новин читайте на GreenPost.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: