Середа, 30 Вересня 2020
Догори
Дати відгук

Українцям пояснили, як прооперуватися під час карантину

Як і в докарантинні часи, пацієнти мають право на безкоштовну медичну допомогу в тих закладах, які уклали контракт із НСЗУ

1 хв на прочитання16 Вересня 2020, 13:26 110
Фото: pixabay.com Фото: pixabay.com
Поділитись:

Українці можуть отримати хірургічну допомогу під час епідемії коронавірусу, якщо звернуться до сімейного лікаря або викличуть “швидку”. Про те, як діяти, якщо під час епідемії COVID-19 знадобилася хірургічна операція, розповіли 16 вересня під час щоденного брифінгу в НСЗУ.

 Щоб потрапити на хірургічний стіл, потрібно отримати направлення свого лікаря, з яким укладено декларацію, або лікуючого лікаря, та звернутись до обраного медзакладу. На території України зараз понад 800 таких закладів, які уклали договір з НСЗУ та надають пацієнтам безкоштовні медичні послуги.

Зокрема, це власне хірургічна операція з анестезією, необхідні інструментальні та лабораторні обстеження, післяопераційний моніторинг пацієнта, знеболення та подальша медикаментозна терапія, цілодобовий лікарський та медсестринський догляд, медична реабілітація в гострому періоді.

Якщо людина різко відчула себе зле, у НСЗУ радять не витрачати час на похід до сімейного лікаря, а одразу викликати “швидку”. У таких випадках медична допомога надається безоплатно без направлення і декларації з лікарем.

Як писав GreenPost раніше, українці, які хворіють на COVID-19 або мають підозру на коронавірус можуть отримати безкоштовну допомогу лікарів у 25 центрах екстреної медичної допомоги та 260 медзакладах.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.