Догори
Дати відгук

Український лікар розповів, чи загрожує українцям спалах чорної цвілі з Індії

Індійські лікарі помітили, що грибок вражає діабетиків, які пройшли складне лікування від коронавірусу за допомогою гормонів.

1 хв на прочитання26 Травня 2021, 09:55
Український лікар розповів, чи загрожує українцям спалах чорної цвілі з Індії Український лікар розповів, чи загрожує українцям спалах чорної цвілі з Індії
Поділитись:

Науковці та медики всього світу наразі вивчають ситуацію з поширенням мукормікозу або чорної цвілі. Хоча грибок не несе небезпеку здоровій людині, як виявилося, під час пандемії коронавірусу ситуація змінилася. Вчені, як пише ТСН, констатують, що відсутність імунітету в людини стає причиною спалахів страшної хвороби. 

Професор Олександр Дуда вважає, що український  клімат не сприяє масовому розповсюдженню мукоромікозу серед хворих на COVID-19 в Україні. Однак наголошує, що використання гормонів при лікуванні коронавірусу має бути вкрай обережним. Така терапія у жодному  разі не може використовуватися в домашніх умовах.

За словами лікаря, гормональне лікування ковідних пацієнтів пригнічує імунітет. А цей стан загрозливий для будь-якого хворого, тому реабілітація після коронавірусу така ж важлива, як і основний етап лікування. 

Як відомо, індійські лікарі помітили, що грибок вражає діабетиків, які пройшли складне лікування від коронавірусу за допомогою гормонів. У людей із цукровим діабетом вже знижені захисні функції організму, терапія ще більше пригнічує імунітет і на цьому тлі пліснява атакує слизові оболонки. Спочатку кровоточить ніс, опускаються повіки, починають боліти очі, а тоді взагалі втрачається зір, каже лікар-офтальмолог.

До слова, за весь час пандемії в Україні захворіли 2 186 463 особи.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.