Ціна електроенергії на Ринку на добу наперед (РДН) в Об’єднаній енергосистемі України за серпень виросла на 8,5%. Про це йдеться в офіційній інформації від ДП «Оператор ринку», повідомляють Наші Гроші.
Ціна електроенергії на РДН склала 1 298 грн/МВт*год. При цьому в Бурштинському енергоострові ціна за місяць знизилася на 1,5% до 1 658 грн/МВт*год.
За даними Єврокомісії щодо ринків електроенергії, на спотовому ринку (в тому числі і на РДН) Бурштинського енергоострову середня ціна електроенергії в першому кварталі 2020 року була найвищою у Європі і становила 52,9 євро за МВт*год.
Для решти України (Об’єднана енергетична система) ціна становила 46,9 євро — це третє місце в Європі за дорожнечею. Між цими двома українськими показниками - Греція із ціною 50,4 євро за МВт*год.
Cередня ціна у Євросоюзі становила 33,5 євро за МВт*год, що на 40% менше середньої ціни в ОЕС України і майже на 60% нижче ціни Бурштинського енергоострову.
В сусідній Румунії ціна на електроенергію на спотовому ринку була на 13% дешевшою від України, в Словаччині дешевшою на 40%, у Польщі - на понад 15%.
Найнижча ціна була у Норвегії (15 євро/МВт.год) та Швеції (17 євро/МВт.год).
Як видно з цих показників, найдешевша ціна на електроенергію у країнах з найвищим рівнем життя і, відповідно, з найвищими цінами на більшість інших продуктів. Тому варто зауважити, що одним з ключових факторів здешевлення електроенергії є перехід на відновлювальні джерела.
Дорожчою електроенергія виявилась якраз у тих країнах, що орієнтуються на вугілля.