Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Еко
  • Вода
  • Україна втратить угіддя, які пом'якшують наслідки зміни клімату та накопичують вуглець

Україна втратить угіддя, які пом'якшують наслідки зміни клімату та накопичують вуглець

Будівництво водного шляху Е40 на території Білорусі спричинює ризики втрати басейном р. Прип’ять можливості надавати екосистемні послуги.

1 хв на прочитання08 Червня 2021, 11:08
Україна втратить угіддя, які пом'якшують наслідки зміни клімату та накопичують вуглець Україна втратить угіддя, які пом'якшують наслідки зміни клімату та накопичують вуглець
Поділитись:

Вплив від реалізації проєкту Е40 безумовно торкнеться інтересів нашої держави, оскільки переважна частина басейну Прип'яті, де заплановані основні будівельні роботи, розташована саме в Україні.  Про ризики вказано в заяві Української Природоохоронної Групи.

Як наголошують науковці,  йдеться про гідрологічні послуги, як-от утримання вологи, самоочищення та запаси підземних вод. Заплавні оселища пропонують природні можливості для надання безпечного доступу до питної води.  Найбільш значущим є те, що водно-болотні угіддя пом'якшують наслідки зміни клімату та накопичують велику кількість атмосферного вуглецю. В разі зміни гідрологічних умов, здатність накопичення вуглецю, наприклад, торф'яними болотами, істотно скоротиться.

Екологи також звертають увагу на те, що річкові оселища зміцнюють ландшафт заплав за рахунок скорочення ерозії берегів і ослаблення катастрофічних наслідків повеней. Потенціал протипаводкового захисту природних екосистем стає більш важливим, оскільки частота повеней збільшується через зміни клімату.

«Ми вже підготували звіт про вплив проєкту Е40 на Україну. Звіт стане у пригоді Міндовкілля та Комітету Верховної Ради з питань екологічної політики. Саме ці державні органи мають вимагати транскордонної оцінки проєкту Е40. Ми й надалі ділитимемося в наших соцмережах основними меседжами звіту, слідкуйте за нашими дописами», —  йдеться у повідомленні UNCG.

До слова, дощі з градом напередодні накрили Одеську область і Дніпро (відео).

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко