Україна гармонізує водне законодавство з нормами ЄС

2 хв на прочитання18 Квітня 2025, 18:12
Захист вод України за стандартами ЄС: схвалено законопроект про імплементацію європейських директив. Фото: expedicia.org

Законопроект чіткіше розмежовує повноваження центральних органів виконавчої влади.

18 квітня 2025 року Кабінет Міністрів України схвалив проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України в частині імплементації положень актів законодавства Європейського Союзу щодо захисту вод від забруднення». Цей крок є важливим етапом на шляху адаптації українського законодавства до європейських стандартів у сфері екології та водних ресурсів. Як повідомив урядовий представник у Верховній Раді Тарас Мельничук, мета змін — гармонізація законодавства з правом Європейського Союзу.

Законопроект пропонує внести низку змін до Водного кодексу України. Зокрема, уточнюються та приводяться у відповідність до європейських директив (зокрема, Директиви 2000/60/ЄС, 2008/56/ЄС та 91/676/ЄЕС) такі терміни, як «вода прісна», «води морські», «забруднення вод», «перехідні води» та «прибережні води». Особлива увага приділена захисту вод від забруднення нітратами із сільськогосподарських джерел, що є вимогою Директиви Ради 91/676/ЄЕС.

Також законопроект чіткіше розмежовує повноваження центральних органів виконавчої влади:

Крім того, уточнюються обов’язки водокористувачів щодо збереження водності річок та їх захисту від забруднення нітратами. Термінологія щодо внутрішніх вод приводиться у відповідність до Закону України «Про державний кордон України» та Конвенції ООН з морського права.

Зміни торкнуться й інших законодавчих актів:

Схвалення цього законопроекту є важливим кроком для виконання Україною зобов'язань в рамках Угоди про асоціацію з ЄС та посилення захисту водних ресурсів країни від забруднення. Наступним етапом стане розгляд проекту Закону Верховною Радою України.

Більше новин читайте на GreenPost.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: