Вирахувати ухилянтів стане простіше: до Верховної Ради внесли законопроект, за яким Податкова служба, Мінюст та МВС буде передавати особисті дані про військовозобов’язаних до електронного Реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів.
Осіб, що ухиляються від виконання військового обов’язку стане простіше вирахувати, зокрема, за даними податкового обліку та інформацією, залишеною при оформленні різних документів. Відповідні дані будуть автоматично передаватися в електронному вигляді Податковою службою, МОЗ, Мінюстом, МВС та іншими органами до електронного Реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів. Законопроект із цими змінами 18 вересня зареєстровано у Верховній Раді під номером 10062. Авторами законопроекту виступає велика група народних депутатів з різних фракцій: Давид Арахамія, Петро Порошенко, Михайло Цимбалюк, Ірина Геращенко, Євгенія Кравчук, Олексій Гончаренко, Ярослав Юрчишин, Мар’яна Безугла та інші. Про це пише видання sud.ua.
Так, вносяться зміни до Закон «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів», основним завданням якого відтепер також буде «ідентифікація призовників, військовозобов’язаних та резервістів».
Встановлюється, що оформлення документів військового обліку громадян України здійснюється із використанням засобів Реєстру.
Реєстр стане не просто автоматизованим, а електронним.
Додається норма про те, що для формування бази даних Реєстру Центральна виборча комісія, Державна податкова служба України та Державна міграційна служба, подають шляхом електронної взаємодії Держателю Реєстру, тобто, Міноборони визначені законом відомості стосовно усіх громадян України віком від 17 до 60 років.
Наразі (до змін) ця норма звучить так: «Для формування бази даних Реєстру Центральна виборча комісія одноразово подає володільцю Реєстру відомості, передбачені статтею 7 цього Закону, стосовно усіх громадян України віком від 18 до 60 років».
Також встановлюється, що дані надходять до Реєстру автоматично, шляхом електронної взаємодії:
«Реєстр наповнюється відомостями про призовників, військовозобов’язаних та резервістів шляхом отримання їх за допомогою електронної взаємодії з іншими інформаційно-комунікаційними системами, реєстрами (в тому числі публічними), базами (банками) даних, держателями (розпорядниками, адміністраторами) яких є державні органи, перелік яких визначений частиною третьою статті 14 цього Закону».
Актуалізація бази даних Реєстру здійснюється на підставі відомостей, що вносяться органами ведення Реєстру, а також шляхом інформаційної взаємодії (обміну відомостями) між Реєстром та інформаційно-комунікаційними системами, реєстрами, базами (банками).
Розширюється перелік органів, які надсилають дані до Реєстру.