Угорщина та Сербія мають намір спільно збудувати нафтопровід, який дозволить транспортувати російську нафту до Сербії. За словами міністра закордонних справ Угорщини Петера Сійярто, проєкт планують завершити до кінця 2027 року. Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на APA.
Сійярто зазначив, що протяжність трубопроводу на території Угорщини становитиме приблизно 180-190 кілометрів. Він також підкреслив, що в Центральній Європі відбувається масштабна перебудова системи енергопостачання. Угорський міністр вкотре розкритикував Україну за припинення транзиту російського газу до Європи, натомість відзначивши зростаючу роль Сербії, яка, за його словами, стає ключовою транзитною країною для забезпечення енергетичної безпеки регіону.
На сьогоднішній день через територію Сербії до Угорщини щоденно надходить понад 20 мільйонів кубометрів природного газу. Окрім того, Угорщина та Сербія планують розширити свою співпрацю в електроенергетичній сфері, зокрема, мають намір подвоїти пропускну здатність електромереж між країнами.
Згідно з інформацією у ЗМІ, на початку квітня поточного року уряд Сербії затвердив план будівництва 113-кілометрового нафтопроводу, який має з’єднати країну з Угорщиною. Сербська частина нафтопроводу, річна пропускна здатність якого становитиме 5,5 мільйонів тонн нафти, пролягатиме від населеного пункту Хоргош, розташованого поблизу угорського кордону, до нафтового терміналу компанії "Транснафта" в місті Новий Сад.
Угода між Белградом та Будапештом щодо будівництва спільного нафтопроводу була підписана ще у червні 2023 року. Загальна довжина майбутнього трубопроводу становитиме понад 300 кілометрів. Він з’єднає сербське місто Новий Сад із приймальною станцією російського нафтопроводу "Дружба", яка знаходиться в угорському місті Сазхаломбатта.
Більше новин читайте на GreenPost.